Орден Білої троянди (Фінляндія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Орден Білої троянди Фінляндії
фін. Suomen Valkoisen Ruusun ritarikunta
Країна Фінляндія Фінляндія
Тип орден
Система Orders, decorations, and medals of Finlandd
Вручається: військовим і цивільним особам
Статус вручається
Нагородження
Засновано: 28 січня 1919
Нагороджені:
Категорія:Нагороджені орденом Білої Троянди (54)
Черговість
Сайт ritarikunnat.fi

CMNS: Орден Білої троянди у Вікісховищі

Орден Білої троянди Фінляндії (фін. Suomen Valkoisen Ruusun ritarikunta) — вища державна нагорода Фінляндії, один з трьох офіційних орденів держави.

Орден був заснований Густавом Маннергеймом 28 січня 1919 року. Орден замінив Орден Хреста Свободи, скасований в цей же день. Назва символізує дев'ять срібних троянд на гербі Фінляндії.

Знаками Ордена нагороджувалися громадяни Фінляндії, а також іноземних держав за цивільні або за військові заслуги в мирний або воєнний час. Всього Орден мав десять класів. Відзнаки (медалі) видавалися з мечами, планками, або без таких, хрести і зірки були з мечами або теж без таких, а також були виконані на підвісах у вигляді ланцюгів зі свастикою з діамантовим оформленням (свастика була прибрана з заміною на оформлення у вигляді голок ялини в 1963 році). З 1963 року до нагородження представлялися і жінки (знаки зі стрічкою у вигляді банта). Крім звичайних версій нагород існували їх мініатюрні варіанти.

Дизайн нагороди розроблений фінським художником шведського походження Акселі Вальдемаром Галлен-Каллела (роки життя; 1865-1931 рр.).

Нагороджені орденом Білої троянди[ред. | ред. код]

Серед нагороджених Орденом Білої троянди:

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]