Перейти до вмісту

Орден Манітоби

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Орден Манітоби
Країна Канада Канада
Тип орден
Вручається: будь-кому з теперішніх або колишніх тривалих мешканців Манітоби, окрім обраних та призначених урядовців
Підстава За продемонстровану досконалість у будь-якій сфері або винятковий внесок на добро Манітоби чи її мешканців
Статус вручається
Нагородження
Засновано: 4 липня 1999
Нагороджено: 157[1]
Нагороджені:
Категорія:Члени ордена Манітоби (5)
Черговість
Старша нагорода Орден Острова Принца Едварда
Молодша нагорода Орден Нью-Брансвіка
Сайт manitobalg.ca/awards

CMNS: Орден Манітоби у Вікісховищі

Орден Манітоби (Order of Manitoba, фр. Ordre du Manitoba ) — цивільна відзнака за заслуги в канадській провінції Манітоба. Орден заснований у 1999 році, коли лейтенант-губернатор Пітер Ліба схвалив королівською згодою Закон про Орден Манітоби[2]. Орден керується Губернатором у Раді та призначений для вшанування нинішніх або колишніх мегканців Манітоби за суттєві досягнення в будь-якій галузі, [3], таким чином, вважається найвищою нагорода серед усіх інших, що присуджуються Короною Манітоби[4][3].

Структура та призначення

[ред. | ред. код]

Орден Манітоби призначений для вшанування будь-якого нинішнього або колишнього довготривалого жителя Манітоби, який продемонстрував високий рівень індивідуальної досконалості та досягнень у будь-якій галузі, «приносячи видатну користь соціальному, культурному чи економічному добробуту Манітоби та її жителів "; [3] він замінив у цій ролі Орден полювання на бізонів, який мав більш розмиті вимоги до номінації[5]. Немає обмежень щодо кількості осіб, які можуть належати до ордена, хоча кількість номінацій обмежено вісьмома на рік; [3] Канадське громадянство є обов’язковою вимогою, також існує обмеження для осіб, обраних або призначених до урядових органів, поки вони обіймають посаду[3].

Процес пошуку кандидатур починається з подання від громадськості Секретарю Консультативної ради Ордена Манітоби, яка складається з Головного судді Манітоби; секретар виконавчої ради; президентів Університету Манітоби, Університету Брендона та Університету Вінніпега, кожен з яких обіймає позицію за ротацією на дворічний термін; і не більше чотирьох членів Ордена Манітоби, один з яких є головою ради[4]. Якщо головний суддя не може служити в раді з будь-якої причини, головний суддя Суду Королівської лави Манітоби може служити замість нього. Потім цей комітет збирається принаймні один раз на рік, щоб надати вибрані рекомендації віце-губернатору; [3] посмертні номінації не приймаються, хоча особа, яка померла після того, як її ім’я було подано до Консультативної ради, все ще може заднім числом стати членом Ордена Манітоби. Лейтенант-губернатор, ex officio Член і Канцлер Ордена Манітоби [4]. Орден має єдиний ступінь членства, і призначається Рішенням Ради, скріпленим монаршим підписом та Великою печаткою провінції. Після цього нові учасники мають право використовувати післяіменні літери OM[3].

Знаки розрізнення

[ред. | ред. код]

Після прийняття до Ордена Манітоби, як правило, на церемонії, що відбувається в Будинку уряду у Вінніпезі, новим членам вручають знаки ордена. Головний знак складається із золотого медальйона у формі стилізованого шафрану — офіційної провінційної квітки — з лицьовою стороною в білій емалі із золотою облямівкою, а в центрі — гербом Манітоби, увінчаним зображенням Корони св. Едварда, що символізує роль канадського монарха[6]. Стрічка з вертикальними смугами червоного, синього та білого кольорів; чоловіки носять медальйон, підвішений до цієї стрічки на комірі, тоді як жінки носять свій медальйон на банті з стрічки зліва на грудях. Учасники також отримують значок, який можна вдягати на менш офіційні оказії.

Див. також

[ред. | ред. код]

Список літератури

[ред. | ред. код]
  1. The Honourable Philip S. Lee, C.M., O.M. Official Register Order of Manitoba. Manitobalg.ca. Архів оригіналу за 6 березня 2014. Процитовано 5 липня 2012.
  2. Elizabeth II (4 липня 1999). The Order of Manitoba Act. Regina: Queen's Printer for Saskatchewan. Процитовано 23 серпня 2009.
  3. а б в г д е ж Elizabeth II, 1999
  4. а б в Marsh, James H. (ред.). Culture > Awards > Order of Manitoba. The Canadian Encyclopedia. Toronto: Historica Foundation of Canada. Процитовано 23 серпня 2009.
  5. Manitoba Order of the Buffalo Hunt. Manitoba Historical Society. Процитовано 22 серпня 2009.
  6. Royal Canadian Mounted Police. Honours and Recognition Programs > Canadian National Honours. Queen's Printer for Canada. Архів оригіналу за 23 March 2009. Процитовано 20 травня 2009.

Зовнішні посилання

[ред. | ред. код]