Орден Суворова (Російська Федерація)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Це стаття про державну нагороду Російської Федерації. Про орден СРСР див.: Орден Суворова.
Орден Суворова
Орден Суворова
Країна Росія Російська Федерація
Тип орден
Статус вручається
На честь: Суворов Олександр Васильович
Нагородження
Засновано: 7 вересня 2010
Перше: 14 листопада 2013
Нагороджено: 4 (в тому числі 4 військові частини)
Нагороджені:
Категорія:Кавалери ордена Суворова (Російська Федерація) (8)
Черговість
Старша нагорода Орден Олександра Невського
Молодша нагорода Орден Ушакова

CMNS: Орден Суворова у Вікісховищі

Орден Суворова (рос. орден Суворова) — державна нагорода Російської Федерації.

Історія нагороди[ред. | ред. код]

Статут ордена[ред. | ред. код]

1. Орденом Суворова нагороджуються командувачі об'єднаннями, їх заступники, начальники оперативних управлінь, оперативних відділів, начальники родів військ і спеціальних військ Збройних Сил Російської Федерації: за вмілу організацію операцій і керівництво угрупованнями військ (сил), об'єднаннями та військовими частинами, що дозволили, незважаючи на запеклий опір противника, його чисельну перевагу, покращене технічне оснащення і вигідніше розташування на театрі військових дій (операційному напрямку), досягти цілей операцій, утримати найважливіші райони своєї території (території союзних держав), створити умови для захоплення ініціативи та ведення подальших операцій з наступальними цілями;

за вмілу організацію і керівництво формуваннями Збройних Сил Російської Федерації при проведенні заходів стратегічного стримування силового характеру, що забезпечили недопущення (деескалацію) агресії (збройного конфлікту) проти Російської Федерації та (або) її союзників.

2. Орденом Суворова можуть бути нагороджені з'єднання, що брали участь у проведенні операцій на суші і в повітрі, в ході яких, незважаючи на чисельну перевагу противника, були досягнуті цілі операцій з повним збереженням боєздатності військових частин.

3. Орденом Суворова можуть бути нагороджені іноземні громадяни — військовослужбовці військ союзників з числа вищого офіцерського складу, які брали участь нарівні з військовослужбовцями Російської Федерації в організації та проведенні успішної операції коаліційних угруповань військ (сил).

4. Нагородження орденом Суворова може бути проведено посмертно.

5. Знак ордена Суворова носиться на лівій стороні грудей і за наявності інших орденів Російської Федерації розташовується після знака ордена Олександра Невського.

6. Для особливих випадків і можливого повсякденного носіння передбачено носіння мініатюрної копії знака ордена Суворова, яка розташовується після мініатюрної копії знака ордена Олександра Невського.

7. При носінні на форменому одязі стрічки ордена Суворова на планці вона розташовується після стрічки ордена Олександра Невського.

Опис ордена[ред. | ред. код]

 • Знак ордена Суворова — позолочений чотирикінцевий прямий хрест з кінцями, що розширюються. Між кінцями хреста — срібні штрали.
 • У центрі хреста — срібний медальйон з опуклою облямівкою. У полі медальйона — позолочений погрудний портрет О. В. Суворова в профіль, звернений вліво, що спирається в нижній частині медальйона на перехрещені лаврову і дубову гілки, перевиті стрічкою.
 • По колу медальйона, у верхній частині, — напис прямими рельєфними літерами, покритими червоною емаллю: «АЛЕКСАНДР СУВОРОВ».
 • Відстань між протилежними кінцями хреста — 40 мм, між протилежними штралами — 35 мм. На зворотному боці знака — номер знака ордена.
 • Знак ордена за допомогою вушка і кільця з'єднується з п'ятикутною колодкою, обтягнутою шовковою, муаровою стрічкою.
 • Стрічка зеленого кольору шириною 24 мм. У центрі стрічки — помаранчева смуга шириною 5 мм.
 • Мініатюрна копія знака ордена Суворова носиться на колодці. Відстань між кінцями хреста — 15,4 мм, висота колодки від вершини нижнього кута до середини верхньої сторони — 19,2 мм, довжина верхньої сторони — 10 мм, довжина кожної з бічних сторін — 16 мм, довжина кожної із сторін, що утворюють нижній кут , — 10 мм.
 • При носінні на форменому одязі стрічки ордена Суворова використовується планка висотою 8 мм, ширина стрічки — 24 мм.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Указ Президиума Верховного Совета Российской Федерации № 2424-I от 2 марта 1992 года «О государственных наградах Российской Федерации» [Архівовано 2016-03-04 у Wayback Machine.](рос.)
 2. Постановление Верховного Совета Российской Федерации № 2557-I от 20 марта 1992 года «Об утверждении Указа Президиума Верховного Совета Российской Федерации „О государственных наградах Российской Федерации“»[недоступне посилання](рос.)
 3. Указ Президента Российской Федерации от 7 сентября 2010 года № 1099 «О мерах по совершенствованию государственной наградной системы Российской Федерации» [Архівовано 12 травня 2015 у Wayback Machine.](рос.)
 4. Указ Президента Российской Федерации № 842 от 14 ноября 2013 года «О награждении орденом Суворова федерального государственного казённого военного образовательного учреждения высшего профессионального образования „Рязанское высшее воздушно-десантное командное училище (военный институт) имени генерала В. Ф. Маргелова“ Министерства обороны Российской Федерации»(рос.)
 5. Указ Президента Российской Федерации № 571 от 18 августа 2014 года «О награждении орденом Суворова 76 гвардейской десантно-штурмовой Черниговской Краснознамённой дивизии» [Архівовано 2 листопада 2014 у Wayback Machine.](рос.)