Орден Усмішки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Орден Усмішки
Order Uśmiechu
POL Order Uśmiechu BAR.png
Order of smile.jpg
Країна Польща Польща
Тип Орден
Статус Вручається
Нагородження
Засновано: 1968
Список нагороджених
:Категорія:Кавалери ордена Усмішки (43)

Орден Усмішки у Вікісховищі?
Орден Усмішки з посвідченням

О́рден У́смішки (пол. Order Uśmiechu) — спочатку польська, пізніше — міжнародна нагорода, яка присуджується відомим людям, які приносять дітям радість. Це лікарі, письменники, педагоги, музиканти, відомі політики та релігійні діячі.

Опис ордену[ред.ред. код]

Орден виглядає як медаль, покрита блакитною емаллю із зображенням сонця, що посміхається. Орденська стрічка із білого муару із зображенням квітів.

Історія ордену Усмішки[ред.ред. код]

Стрічка ордену Усмішки

У 1968 році польський журнал Kurier Polski заснував цей орден, який присуджувався людям, які приносять радість дітям. Особливістю ордену було те, що лицарів ордену вибирали діти. У 1979 році, відзначався Рік дитини, Генеральний секретар ООН Курт Вальдхайм надав цьому ордену статусу міжнародного. Від моменту створення ордену його лицарями стали 903 людини із 45 країн.[Коли?]

Церемонія нагородження[ред.ред. код]

Лицарів ордену вибирають у результаті великого обговорення та голосування у школах та ліцеях Польщі 2 рази у рік: навесні та восени. В комісію з 60 чоловік входять не лише громадяни Польщі (їх більшість), а й інших країн, а саме: Велика Британія, Аргентина, Австралія, Білорусь, Бельгія, Франція, Ізраїль Канада, Німеччина, Росія, Туніс, Україна, США, Угорщина, Італія, Румунія, Литва, Чехія, Азербайджан, Грузія, Вірменія, Японія, Сербія.

На церемонії вручення нагороди лауреат повинен із усмішкою випити склянку лимонного соку.

Відомі лауреати ордену Усмішки[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]