Орзо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Орзо
Походження  Італія
Необхідні компоненти борошно пшеничне

Орзо (англ. orzo; англ. вимова: [ˈɔːrzoʊ])[1][2][3] (італ. orzo ; італійська вимова: [ˈɔrdzo] ; «ячмінь», від лат. hordeum), також відомий як різоні (італ. risoni ; італійська вимова: [riˈzoːni]; «великі [зерна] рису») — це форма коротко нарізаної пасти, яка має форму великого рисового зерна. Орзо традиційно готується з борошна, але його також можна зробити з цільного зерна. Його часто роблять з семоліни, різновида борошна з твердих сортів пшениці.

Орзо, який часто помилково приймають за рис через його маленьку, схожу на рис форму, має унікальну здатність адаптуватись та покращувати різні страви[4].

Назва orzo є загальноприйнятою для цієї форми пасти в Північній Америці, але менше в Італії, де це слово зазвичай означає «ячмінь».

Використання

[ред. | ред. код]

Є багато різних способів подачі орзо. Орзо можна подавати окремо; в супі, особливо для дітей; як частина салату, плову або джувеці; або запікати в запіканці[5]. Орзо можна пофарбувати шафраном, перцем чилі та чорною квасолею, щоб отримати жовту, помаранчеву або чорну страву з пасти.

Подібні продукти

[ред. | ред. код]

Орзо по суті тотожний κριθαράκι (kritharáki, «маленький ячмінь») або μανέστρα (manestra коли в супі) у грецькій кухні, arpa şehriye («ячмінна локшина») у турецькій кухні та لسان العصفور (lisān al-ʿaṣfūr, «горобчиний язик») в єгипетській кулінарії. В Іспанії еквівалент макаронів називається piñones. Плутанина може виникнути через те, що piñones це також іспанське слово для кедрових горіхів. Птітім (івр. פתיתים‎‎, букв. «клаптики») — це макарони у формі рисових зерен, розроблені в 1950-х роках в Ізраїлі як замінник рису.

Вони також є частиною традиційної кухні сходу Франції, від Лотарингії до Провансу, де їх називають pépinettes або riewele в залежності від регіону. В Ельзасі їх зазвичай подають у курячому бульйоні.

Приготування

[ред. | ред. код]

Орзо часто варять в італійських супах, як і мінестроне. Його також можна відварити і злегка обсмажити, щоб отримати страву, схожу на різотто[6].

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. ORZO. Cambridge Advanced Learner's Dictionary. Cambridge University Press. Процитовано 10 лютого 2019.
  2. Orzo. Collins English Dictionary. HarperCollins. Процитовано 10 лютого 2019.
  3. «orzo» (US) and orzo. Oxford University Press. Архів оригіналу за 22 березня 2020. Процитовано 12 лютого 2024.
  4. UmerAdnan (30 серпня 2023). Typеs of Pasta | A Comprеhеnsivе Guidе to All Pasta Types. Pasta Lover Guy (амер.). Процитовано 29 грудня 2023.
  5. Alfaro, Danilo. What Is Orzo? Cooking and Recipes. The Spruce Eats. The Spruce Eats. Процитовано 9 липня 2020.
  6. Kang, Kiran (17 вересня 2022). What is Orzo and how to prepare. Архів оригіналу за 1 квітня 2023. Процитовано 17 вересня 2022.