Ортофотографія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ортографічні представлення проектуються під правильними кутами на площину даних. Перспективне представлення проектується з поверхні на площину даних з фіксованої точки.
Це фото правильно спроектоване на модель висот, але на окремих будинках ще помітний невеликий нахил проєкції. Це ортофото, але не ідеальне (не всі вертикальні елементи перераховані в правильну проєкцію).
Це фото зібране з декількох фотографій, знятих з БПЛА, що перекривалися, з повністю усунутими залишковими нахилами будівель. Це правильна ортофотографія.

Ортофото, ортофотографія або ортозображення — це аерофотографія, яка геометрично скоректована («ортотрансформована») таким чином, що масштаб у всіх точках є однаковий: на ортофото усунуті спотворення, які має вихідний знімок. На відміну від невиправленої аерофотографії, ортофотографію можна використовувати для вимірювання справжніх відстаней, оскільки це точне представлення Земної поверхні, з урахуванням топографічного рельєфу,[1] дисторсії об'єктиву та нахилу камери.

Ортофотографії зазвичай використовуються для створення карт для геоінформаційних систем (ГІС). Програма може відображати ортофотографію і дає змогу оператору оцифрувати або нанести векторні дані, текстові анотації або географічні позначення (позначивши, наприклад, лікарні, школи, пожежні станції). Деяке програмне забезпечення може обробити ортофото й нанести необхідні векторні лінії автоматично.

Створення ортофотознімків раніше виконувалося за допомогою механічних пристроїв.[2], сьогодні для цих цілей використовують спеціальне програмне забезпечення[3].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  • Bolstad, P., (2005), GIS Fundamentals: A First Text on Geographic Information Systems, Eider Press, White Bear Lake, MN, 2nd ed.
  • Demers, Michael N., (1997). Fundamentals of Geographic Information Systems, John Wiley & Sons.
  • Fernandez, E., Garfinkel, R. & Roman Arbiol (May–June 1998). Mosaicking of Aerial Photographic Maps Via Seams Defined by Bottleneck Shortest Paths. Operations Research 46 (3): 293–304. doi:10.1287/opre.46.3.293. .
  • Petrie, G., (1977), Transactions of the Institute of British Geographers: Orthophotomaps New Series, vol. 2, no.1, Contemporary Cartography., pg. 49-70
  • Robinson, A.H., Morrison, J.L., Muehrcke, P.C., Kimerling, A.J., Stephen Guptill, (1995) Elements of Cartography: John Wiley & Sons Inc., Canada, 6th ed.
  • United States Geological Survey, US Department of Interior, USGS Fact Sheet May 2001 http://erg.usgs.gov/isb/pubs/factsheets/fs05701.html [Архівовано 2 червня 2008 у Wayback Machine.]

Посилання[ред. | ред. код]