Освальд Бальцер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Освальд Бальцер
Освальд Бальцер.jpeg
Народився 23 січня 1858(1858-01-23)
Ходорів Австрійська імперія, зараз Жидачівський район, Львівська область
Помер 11 січня 1933(1933-01-11) (74 роки)
Львів
Поховання Личаківський цвинтар
Громадянство Австро-Угорщина Австро-УгорщинаПольща Польща
Alma mater Ягеллонський університет
Галузь наукових інтересів історія польського права
Заклад Львівський університет
Посада Посол до Галицького сейму[d]
Нагороди
Орден Білого Орла


Освальд Бальцер у Вікісховищі?

Ба́льзер О́свальд Маріа́н (* 23 січня 1858, Ходорів, Жидачівський район, Львівська область — † 11 січня 1933, Львів) — польський історик і доктор права.

Життя і робота[ред.ред. код]

Здобувши ступінь доктора в галузі права Ягеллонського університету в Кракові, переїхав до Львова. В 1887 році був призначений професором Львівського університету, де працював у 18871933 роках, а в 1895—1896 році був його ректором.

У 1891 році став директором крайового архіву земських і муніципальних законів у Львові. Від 1901 року засновник і довголітній голова Товариства підтримки польської науки (1920 року було реорганізоване у Польське наукове товариство у Львові); дійсний член НТШ (1926) і багатьох інших наукових асоціацій. Досліджував державний і адміністративний устрій Польщі доби середньовіччя, історію давнього права слов'ян. У праці «Генеалогія П'ястів» подав чимало відомостей про династичні шлюби польських князів і королів з Рюриковичами. На високому науковому рівні здійснив публікації юридичних пам'яток вірменських колоній Західної України і книги кримінальних справ Сяноцького гродського суду за 1554—1638 — цінного джерела про опришківський рух у Надсянні та Лемківщині.

У 1902 році він представляв уряд Галичини у відомій суперечці між Галичиною і Угорщиною на Морське Око у Татрах. Це слухання відбулося перед арбітражем в Ґраці. Бальцер виграв процес, привів до встановлення кордонів в горах між Галичиною та Угорщиною відповідно до очікувань польського суспільства (дійсний дотепер).

1926 року факультет права Львівського університету (ініціатор — професор Пшемислав Домбковський) подав кандидатуру Бальцера до номінації на Нобелівську премію Миру.[1]

Був похований на Личаківському цвинтарі.

П'ять університетів надали йому звання почесного доктора

Твори[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Заїкин В. Пам'яті великого вченого: З приводу смерті проф. О.Бальцера. «Дзвони», 1933, № 1;
  • Dąbkowski P. Oswald Balzer. Życie i dzieła. Lwów, 1934.