Освін (король Дейри)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Освін
Saint Oswine.jpg
Народився невідомо
Помер 20 серпня 651
Гіллінг
·страта
Поховання Тайнмут
Національність англи
Діяльність суверен
Титул король Дейри
Посада Король Дейриd
Термін 644—651 роки
Попередник Освальд
Наступник Етельвальд
Конфесія християнство
Рід Іффінги
Батько Осрік

Освін (давн-англ. ÞOswine, Oswin, Osuine; ? —20 серпня 651) — король Дейри у 644651 роках.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з династії Іффінгів. Син Осріка, короля Дейри. Про народження нічого невідомо. У 634 році після загибелі батька Освін втік до Вессексу, де провів дитинство, здобув освіту під орудою короля Кінегільса.

До Дейри Освін повернувся в 642 або 644 році після загибелі Освальда. За однією версією знать Дейри обрала його своїм королем. За іншою версією Освіу, який займав більш високе положення, сам передав йому Дейру в правління. Освін був щедрий по відношенню як до знаті, так і до простолюду, приємний у спілкуванні і тримався з королівською гідністю.

Перший час Освін зберігав мирні стосунки з Освіу, який був королем Берніції. З часом між ними почали виникати сварки внаслідок бажання Освіна відродити єпископство в Еофевріку та перетягнути на свій бік Айдена Ліндісфарнського. Проти Освіна розпочав війну берніційський король. Два ворожих війська зійшлися біля гори Вілфар. Освін, усвідомлюючи перевагу противника, розпустив своє невелике військо, а сам сховався в елдормена Хунвальда, якому незадовго до цього передав маєток Джіллінгем. Проте Хунвальд видав короля людям Освіу, і воєначальник Освіум — Етельвін — стратив бранця у Гіллінгу. Владу над Дейрою було передано небіжу Освіу — Етельвальду.

За доброту і смирення його було зараховано до лику святих. Рештки Освіна були поховані в Тайнмуті. Частина мощей вціліла і зберігалася в Даремі до розпуску монастирів Генріхом VIII, королем Англії.

Джерела[ред. | ред. код]

  • David W. Rollason: Northumbria, 500—1100: Creation and Destruction of a Kingdom. Cambridge University Press, 2003, ISBN 978-0521813358. (англ.)