Осиковий лісостеп

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Осиковий лісостеп (англ. Aspen parkland) — дуже велика площа перехідного біома між преріями і бореальними лісами у двох розділах; Піс-Ривер Контрі" (англ. Peace River Country) північно-західній провінції Альберти, що перетинають кордон в Британській Колумбії, і набагато більшу площу простягається від центральної провінції Альберти, по всій центральній провінції Саскачевана на півдно-центральної Манітоби недалеко від кордону з США.

Осиковий лісостеп недалеко Саскатуна

Осиковий лісостеп складається з гаю осики, тополі і ялини, що перемежовуються з ділянками луків прерій, а також перетинається великими потоками і річковими долинами, на берегах яких вишикувалися осиково-смерекові ліси і щільні кущі. Це найбільші бореальні луки перехідної зони в світі і є зоною постійної конкуренції і напруженості прерій і лісів між собою. Подібна природна зона зустрічається в Росії на північ від степів (лісостеп) і в Північній Європі.[1]


Клімат[ред. | ред. код]

Клімат — вологий континентальний з тривалою холодною зимою і коротким літом, які мають тенденцію бути прохолодними, щоб нагріти. Сезонні екстремальні температури, в загальному, є найбільшими в Саскачевані й Манітобі. Осикова лісостеп Альберти відрізняється досить помірним кліматом, однак, зима тут ще може бути довгою і суворою. Опадів, як правило,менше, ніж у бореальних лісах але все ще більше, ніж в напівпосушливий преріях. Таким чином, гаї лісів і озер можуть процвітати там, де вони не можуть цього зробити в преріях. Осикова лісостеп реґіону Піс-Ривер холодніша, ніж в Центральних Осикових лісостепах, але як і раніше має великі сільськогосподарські угіддя.

Передгірний осиковий лісостеп розташований на захід від лугів у південній частині провінції і на схід від Канадських Скелястих горах.В цьому природному поясі може бути дуже вітряно.Протягом зими там часто дме вітер Чинук.


Посилання[ред. | ред. код]

  1. Sarah Carter Aboriginal People and Colonizers of Western Canada to 1900. — University of Toronto Press, 1999. — P. 19. — ISBN 0-8020-7995-4 (англ.)


Див. також[ред. | ред. код]