Оскар Гейл

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Оскар Гейл
Народився 20 березня 1908(1908-03-20)
Лангвіден, Кайзерслаутерн, Рейнланд-Пфальц
Помер 15 травня 1994(1994-05-15) (86 років)
Сан-Матео, Каліфорнія, США
Громадянство
(підданство)
Flag of Germany.svg Німеччина
Alma mater Геттінгенський університет

Оскар Гейл (Хайль нім. Oskar Heil, 20 березня 1908, Лангвіден, Рейнланд-Пфальц — 15 травня 1994, Сан-Матео) — німецький інженер-електрик і винахідник. Він вивчав фізику, хімію, математику і музику в Геттінгенському університеті та здобув докторський ступінь у 1933 році за роботи з молекулярної спектроскопії.

Біографія[ред.ред. код]

У Геттінгенському університеті Оскар Гейл зустрівся з Агнесою Арсеньєвою (1901—1991), перспективною молодою російською вченою-фізиком, яка також здобула кандидатський ступінь. Вони одружилися в Ленінграді, СРСР у 1934 році.

Разом вони переїхали до Сполученого Королівства, щоб працювати в Кавендішській лабораторії Кембриджського університету. Під час поїздки до Італії вони спільно написали піонерську роботу з генерації мікрохвиль, яка була опублікована в Німеччині в Zeitschrift für Physik (журнал з фізики) в 1935 році. Арсеньєва згодом повернулася до СРСР, щоб далі працювати в Ленінградському фізико-хімічному інституті зі своїм чоловіком. Однак потім він повернувся до Великої Британії сам; Арсеньєвій, що працювала над цією темою, не дозволили залишати країну. Повернувшись до Великої Британії, Оскар Гейл працював на Standard Telephones and Cables.

На початку Другої світової війни він повернувся до Німеччини через Швейцарію. Під час війни працював на мікрохвильовому генераторі для C. Lorenz AG в Берлін-Темпельхоф.

У 1947 Гейл був запрошений до США. Після виконання наукової роботи він заснував власну компанію під назвою Heil Scientific Labs Inc в 1963 році в місті Белмонт, штат Каліфорнія. Арсеньєва залишилася в Радянському Союзі, де померла в 1991 році.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Agnes Arsenjewa. Über den Einfluß des Röntgenlichtes auf die Absorptionsspektra der Alkalihalogenidphosphore, PhD thesis, 1929. (нім.)
  • Oskar Heil. Auslöschung und Überführung von Resonanzserienspektren ins Bandenspektrum durch Gaszusatz, PhD thesis, 1932. (нім.)
  • A. Arsenjewa-Heil and O. Heil. Eine neue Methode zur Erzeugung kurzer, ungedämpfter, elektromagnetischer Wellen großer Intensität // Zeitschrift fur Physik, Vol. 95, Nos. 11-12 (November 1935). — pp. 752—762. (нім.)