Осколково-фугасний снаряд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Осколково-фуга́сний снаряд — артилерійський снаряд основного призначення для ураження відкритої та за легкими укриттями живої сили і військової техніки противника, руйнування його польових оборонних споруд, пророблення проходів у загородженнях і мінних полях і вирішення інших завдань. Уламкова або фугасна дія снаряда залежить від властивостей цілі та характеру завдання, що виконується й визначається типом і відповідною установкою детонатора.

Через свою універсальність, ОФС дещо поступаються з осколкової дії осколковим снарядам, а з фугасної — фугасним снарядам того ж калібру. До боєкомплекту сучасних танків входить до 50 % ОФС.

У кожному фугасному снаряді міститься легкозаймиста речовина, яка вибухає за допомогою детонатора і розриває снаряд із середини, утворюючи багато осколків.

При потраплянні в броню не передає кінетичну силу, а вибухає, завдаючи поверхневих пошкоджень (розкидає осколки з великою швидкістю, додатково завдаючи пошкоджень бронетехніці, контузить, ранить або вб'є екіпаж і супроводжуючу техніку піхоту), виводячи з ладу траки (гусениці), пошкоджуючи триплекс — прилади спостереження, викликаючи пошкодження броні, прогини та мікротріщини.

Використовується для обстрілу місця передбачуваної атаки, для полегшення прориву оборони противника нападаючими танковими та мотопіхотними підрозділами. Серед всіх боєприпасів найбільш вибухонебезпечний.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]