Отака хуйня, малята

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«Отака хуйня, малята» — популярний ненормативний крилатий вислів української мови, який, за відомою міською легендою, вперше застосував ведучий Петро Вескляров («Дід Панас») у прямому ефірі телепередачі «Вечірня казка» («На добраніч, діти», УТ-1) на початку 1980-х років.

Достовірність легенди та її версії[ред. | ред. код]

Інформація про те, що актор та ведучий дитячої передачі Петро Вескляров дійсно сказав цей вислів у ефірі, набула широкої популярності як анекдотичний випадок. Не існує документального підтвердження легенди — передача транслювалася наживо. У той же час одна з біографій актора (можливо, єдина, що оцінює достовірність випадку) заперечує народні плітки, зауважуючи, однак, що з Вескляровим дійсно траплялися деякі ексцеси у прямому ефірі — наприклад, падіння зі стільця.[1]

За таких умов, цілком природно, виникло безліч фольклорних варіацій цієї історії і їх відмінності полягають насамперед у деталях.

Значення та вжиток[ред. | ред. код]

Вислів (та його м'якша форма «отака фігня, малята») широко вживається у значенні «такі-то справи», часто — з негативним контекстом. Інколи вживається як цитата з посиланням на авторство телеперсонажа: «Отака хуйня, малята © Дід Панас».

Вислів потрапив до «Великого словника матюків» Олексія Плуцера-Сарна та використовується у творчості сучасних українських письменників, зокрема Юрія Покальчука й Ірени Карпи[2].

Виноски[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]