Офіс Генерального прокурора

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Офіс Генерального прокурора
(ОГП)
Емблема Офісу Генерального прокурора
Прапор Офісу Генерального прокурора
Будівля Офісу Генерального прокурора
Загальна інформація:
Тип: прокуратура
Юрисдикція: Україна Україна
Дата заснування: 1 грудня 1991
Девіз: "Справедливість. Закон. Захист"
Структура:
Генеральний прокурор: Андрій Костін
Ключовий документ: Закон України «Про прокуратуру»
Кількість співробітників: 610
Бюджет: 14.6 млрд (2024)[1]
Штаб-квартира:
Мапа
Адреса штаб-квартири: м. Київ, вул. Різницька, 13/15
50°26′08″ пн. ш. 30°32′31″ сх. д. / 50.4354457° пн. ш. 30.54195799° сх. д. / 50.4354457; 30.54195799
Вебсайт:
www.gp.gov.ua

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Офіс Генерального прокурора

Офіс Генерального прокурора (до 2 січня 2020 року — Генеральна прокуратура України[2][3]) — вищий орган прокуратури України, який організовує та координує діяльність усіх органів прокуратури та виконує інші функції відповідно до закону.

Функції та структура Офісу

[ред. | ред. код]

Офіс Генерального прокурора організовує та координує діяльність усіх органів прокуратури, забезпечує належне функціонування Єдиного реєстру досудових розслідувань та його ведення органами досудового розслідування, визначає єдиний порядок формування звітності про стан кримінальної протиправності та роботу прокурора з метою забезпечення ефективного виконання функцій прокуратури, а також здійснює управління об'єктами державної власності, що належать до сфери його управління.

У структурі Офісу Генерального прокурора утворюються департаменти, управління, відділи, а також Генеральна інспекція. Крім того, на правах самостійного структурного підрозділу Офісу діє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Офіс Генерального прокурора бере участь у підготовці міжнародних договорів України щодо співробітництва у сфері кримінального судочинства, укладає міжвідомчі міжнародні договори України про співробітництво з питань діяльності прокуратури з відповідними державними органами іноземних держав і міжнародними організаціями, до компетенції яких належать питання, що регулюються договорами.

Структура Офісу: 12 департаментів, 8 окремих управлінь та 2 спеціалізованих прокуратур. Загалом там працюватиме 1500 осіб[3].

Генеральний прокурор

[ред. | ред. код]

Офіс Генерального прокурора очолює Генеральний прокурор, який має двох перших заступників та заступників, а також заступника Генерального прокурора — керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Генеральний прокурор представляє прокуратуру у зовнішніх зносинах, організовує діяльність органів прокуратури України, у тому числі визначає межі повноважень Офісу Генерального прокурора, обласних та окружних прокуратур, призначає прокурорів на адміністративні посади та звільняє їх, а також виконує інші повноваження згідно з законом. Генеральний прокурор видає накази, має право давати вказівки будь-якому прокурору.

Генеральний прокурор призначається на посаду Президентом України за згодою Верховної Ради України. Строк його повноважень становить шість років. Одна й та ж особа не може обіймати посаду Генерального прокурора два строки поспіль.

Список Генеральних прокурорів України

[ред. | ред. код]
Три будівлі генеральної прокуратури різних епох

Поточне керівництво Офісу

[ред. | ред. код]

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Розподіл видатків Державного бюджету України на 2024 рік (документ .xls), лист «dod3» — офіційний сайт Верховної Ради України
  2. Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури»
  3. а б В Україні ліквідували ГПУ – натомість буде Офіс генпрокурора. УП. 2 січня 2020. Процитовано 2 січня 2020.
  4. Верховна Рада підтримала призначення А. Костіна на посаду генпрокурора. Процитовано 27 липня 2022.
  5. Андрій Костін представив заступника Генерального прокурора – Олексія Хоменка. gp.gov.ua. 01.08.2022. Процитовано 2 вересня 2022.
  6. Генеральний прокурор Ірина Венедіктова представила колективу Офісу свого нового заступника. gp.gov.ua. 02.04.2020. Процитовано 3 квітня 2020.
  7. Керівника прокуратури Львівщини призначили заступником генпрокурора. 26.01.2023. Процитовано 26.01.2023.
  8. Генпрокурор України призначив нову трійку заступників. 26.01.2023. Процитовано 26.01.2023.