Офіцер і джентльмен

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Офіцер і джентльмен
An Officer and a Gentleman
Жанрдрама
мелодрама
РежисерТейлор Хекфорд
ПродюсерМартін Елфенд
Дуглас Дей Стюарт
СценаристДуглас Дей Стюарт
У головних
ролях
Річард Ґір, Дебра Вінгер, Луїс Ґосетт мол.d, David Keithd, Lisa Blountd, Роберт Лоджа, Тоні Планаd, Harold Sylvesterd, Девід Карузо, Грейс Забріскіd, Tommy Petersend, Ед Беглі молодший, Ліза Айлбакерd, Віктор Френчd, Elizabeth Rogersd і John Laughlind
ОператорДональд І. Торін
КомпозиторМарк Нопфлер
Джек Ніцше
Баффі Сент-Марі
МонтажПітер Зіннер
ХудожникФіліп М. Джеффріс
Джон В. Картрайт
Джеймс Л. Беркі
КінокомпаніяLorimar Televisiond і Paramount Pictures
Дистриб'юторParamount Pictures і Netflix
Тривалість124 хв.
Моваанглійська
КраїнаСША США
Рік1982
Касові збориСША США $129 795 554
IMDbID 0084434

«Офіце́р і джентльме́н» (англ. «An Officer and a Gentleman») — американська мелодрама режисера Тейлора Хекфорда. Картина визнана однією зі 100 найкращих американських фільмів про кохання за 100 років за версією AFI

Сюжет

[ред. | ред. код]

Зак Мейо вступає у військове училище, що готує пілотів морської авіації. Але навіть у страшних снах йому не могло наснитися, через яке пекло доведеться пройти, коли за нього візьметься жорстокий інструктор Фоулі. Після трьох місяців нестерпної муштри Зак цілком відчув, що таке армійська дисципліна і незважаючи на всі попередження про підступність місцевих дівчат, нібито тільки й мріють, як би дістати собі в чоловіки льотчика, Зак закохується в одну з них. Але, незважаючи на всі перешкоди, герой фільму все ж стане чудовим офіцером і знайде справжнє кохання.

У ролях

[ред. | ред. код]

Цікаві факти

[ред. | ред. код]
  • Джон Траволта за порадою свого агента відмовився від запропонованої йому головної ролі в картині.
  • Колишній інструктор морської піхоти, що став пізніше актором, Р. Лі Ермі займався підготовкою Луїса Госсета молодшого для його ролі сержанта Фоулі.
  • Сцени в мотелі були зняті в мотелі Tides в містечку Порт-Таунсенд, штат Вашингтон. Кімната, в якій проходили зйомки, відзначена спеціальною дерев'яною табличкою на дверях, що розповідає про цю знаменну подію.
  • Актор Джон Денвер відхилив запропоновану йому роль, пославшись на те, що прочитаний ним сценарій виглядав як картина 50-х років.
  • Актриса Лайза Ейлбехер після зйомок сказала, що для неї найскладнішим моментом було виглядати незграбно і прикидатися, що вона не в формі під час подолання смуги перешкод.
  • В оригінальному сценарії роль батька Зака, якого зіграв Роберт Лоджа, займала набагато більше місця за рахунок того, що він приїжджав до сина під час тренувань.
  • Продюсер Дон Сімпсон наполегливо, але безуспішно вимагав, щоб балада «Up Where We Belong» була прибрана з фільму, стверджуючи, що ця пісня невдала і вона ніколи не стане хітом. Попри все це вона піднялася на першу сходинку чарту Billboard і завоювала нагороду Кіноакадемії за найкращу пісню року. Дон Сімпсон хотів бачити замість цієї пісні іншу під назвою «On The Wings Of Love» Джеффрі Осборна, яка була випущена кількома місяцями пізніше і дісталася тільки до 29-ї сходинки музичного чарту.
  • Пісня, яка грає коли Пола і Зак розмовляють біля музичного автомата, це «Tunnel of Love» відомої групи Dire Straits.

Посилання

[ред. | ред. код]