Охорона птахів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вимирання горобця приморського було спричинено втратою місць його існування

Охорона птахів є напрямком збереження птахів, які перебувають під загрозою зникнення. Люди глибоко вплинули на багатьох видів птахів. Понад сто видів вимерли в історичний час, хоча найбільш драматичні техногенні вимирання відбулося в Тихому океані, як люди колонізували острова Маланезії, Полінезії і Мікронезії, в ході яких, за оцінками 750—1800 видів птахів вимерли.[1]

За даними Worldwatch Institute, багато популяцій птахів у даний час скорочується в усьому світі, а 1200 видів зникнуть в наступному столітті.[2] Найбільша причина — втрата місць існування. Інші загрози включають перепромисел, забруднення довкілля, конкуренції і хижацтва домашніх кішок, розливи нафти, використання пестицидів і зміни клімату.

Напрямки охорони птахів[ред. | ред. код]

Основними заходами щодо охорони птахів є: формування екологічного законодавства, зменшення впливу негативних факторів на популяції птахів, збереження місць існування птахів, проведення біотехнічних заходів (побудова штучних гнізд та гніздівель, підгодівля тощо), розведення та випуск у природу тощо.

Екологічне законодавство[ред. | ред. код]

Збереження місць існування[ред. | ред. код]

З метою охорони птахів створюють території, важливих для збереження їхніх популяцій — важливі орнітологічні території, IBA-території; навколо гнізд рідкісних видів — охоронні зони тощо.

Рамсарська конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовища існування водоплавних птахів. Її назва відображає початкову мету угоди − зберегти водно-болотні угіддя, як середовище для водоплавних птахів.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Steadman D, (2006). Extinction and Biogeography in Tropical Pacific Birds, University of Chicago Press. ISBN 978-0-226-77142-7.
  2. Worldwatch Paper #165: Winged Messengers: The Decline of Birds. Worldwatch Institute. Архів оригіналу за 17 липня 2006. Процитовано 21 липня 2006.

Література[ред. | ред. код]