Очі не тільки бачать

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Очі не тільки бачать
Eyes Do More Than See
Жанр наукова фантастика і науково-фантастичне оповіданняd
Форма оповідання
Автор Айзек Азімов
Мова американська англійська і англійська
Опубліковано 1965
Країна Flag of the United States.svg США

«О́чі не ті́льки ба́чать» (англ. Eyes Do More Than See) — науково-фантастичне оповідання американського письменника Айзека Азімова, вперше опубліковане у квітні 1965 року в журналі The Magazine of Fantasy & Science Fiction. Увійшло в збірки «Прихід ночі та інші історії» (1969), «Сни робота» (1986).

В 1964 році Playboy надав трьом авторам фотографію глиняної голови без вух і запропонував кожному написати оповідання про неї. Оповідання Азімова було відхилене, тому Playboy опублікував оповідання:

Сюжет[ред. | ред. код]

У дуже віддаленому майбутньому, трильйони років від нашого часу, люди облишили свої матеріальні тіла та існують в енергетичній формі в просторі.

Двоє таких осіб Аміс та Брок, яким обридло творче змагання у маніпулюванні енергією, обговорюють новий проект із фізичної матерії. Аміс зі своїх спогадів крок за кроком створює людську голову, а Брок, що колись була жінкою, із жалем пригадує свої фізичні відчуття тих часів, коли вона була закохана. Вона додає сльози до очей скульптури і відлітає. Аміс згадує часи, коли він був чоловіком, розвертається вихором, розбиваючи голову, і летить навздогін за Брок.

Джерела[ред. | ред. код]