П'ятницьке шосе (станція метро)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
П'ятницьке шосе
Mosmetro Pyatnitskoe Chaussee 121229.jpg
Загальні дані
Кількість 1
Тип острівна
Форма на дузі
Довжина 162 м
Ширина 10 м
Дата відкриття 28 грудня 2012
Пересадка на А: 2, 240, 266, 400к, 400т, 614, 741, 904, 959, С3; приміські — 32, 575
Виходи до Митінська вулуця,
П'ятницьке шосе
Арбатсько-Покровська лінія
Щолковська
Первомайська
Ізмайловська
Первомайська
ТЧ-3 «Ізмайлово»
Партизанська
Семеновська
Електрозаводська
Бауманська
Курська 
ССГ до ЗЛ
Хмельницька
     
Площа Революції
СЗГ до ФЛ
Арбатська
Смоленська
Київська
Парк Перемоги
Слов'янський бульвар
Кунцевська
ССГ до ФЛ
Молодіжна
Крилатське
Троїце-Ликово
Строгіно
М'якініно
Волоколамська
Митино
Оборотні тупики
П'ятницьке шосе
ТЧ-16 «Митино»
Рождествено

«П'я́тницьке шосе́»[1] (рос. Пя́тницкое шоссе́) — кінцева станція північно-західного радіусу Арбатсько-Покровської лінії Московського метрополітену, розташована на перетині Митинської вулиці і П'ятницького шосе, від якого і отримала свою проектну назву. Це 188-а за рахунком станція метро в Москві, і 22-а діюча на лінії. Одна з шести станцій Московського метрополітену з платформою на дузі. За станцією розташовано електродепо «Митино» .

Станцію відкрито 28 грудня 2012[2][3].

Вестибюлі[ред. | ред. код]

У торцях станції організовані два виходи: один — по сходах в підземний вестибюль і інший — по ескалатору в наземний вестибюль.

Південний вестибюль (підземний) — вздовж Митинської вулиці в районі будови № 57, поєднаний з проектованим підземним пішохідним переходом під Митінською вулицею і виходами на обидві її сторони до житлової та громадської забудови мікрорайонів 3, 4, 5 району Митіно, пунктів зупинок наземного міського пасажирського транспорту. Маршові сходи вестибуля обладнані пандусами для візків і накриті павільйонами.

Північний вестибюль (наземний) — в районі примикання до П'ятницького шосе Муравської вулиці, на території природного комплексу, що має статус озелененої території спеціального призначення, з виходами до житлової та громадської забудови Митіно, розташованої уздовж Муравської вулиці і П'ятницького шосе, пунктів зупинок наземного міського та приміського пасажирського транспорту, а також до проектованих перехоплюючих паркінгів.

Технічна характеристика[ред. | ред. код]

Конструкція станції — колонна, двопрогінна мілкого закладення (глибина закладення — 11 м). Платформа острівна, вигнута. Довжина платформи — 162 м. Ширина платформи — 10 м.

Оздоблення[ред. | ред. код]

При прямокутній схемі об'єму пластика що створюється стелею підшивання з двома лініями закарнізного освітлення, що тягнуться паралельно поздовжній осі станції і, у зв'язку з вигином станції, виглядають протяжними дугами. Виразний малюнок освітлення поєднується з вигином платформних стін. Колористичне рішення платформної дільниці станції — це контраст світлого та темного облицювання. Платформні стіни, розташовані по внутрішній дузі, оздоблені мармуром білого кольору; стіни, розташовані по зовнішній дузі, оздоблені мармуром чорного кольору. Контраст зберігається і в оздоблені підлог, з межею між білим і чорним гранітом, що проходить по поздовжній осі станції. Цей же принцип поширюється і на оздоблення колон — сторони колон, звернені до білої платформної стіні, оздоблені білим мармуром, решта площині колон оздоблено чорним мармуром. Між колонами з певним кроком розташовуються лави, формоутворення і колористичне вирішення яких резонують із зовнішністю усього об'єму.

Колійний розвиток[ред. | ред. код]

Колійний розвиток станції П'ятницьке шосе

Колійний розвиток станції — 4 стрілочних переводи, протишерсний з'їзд, 1 станційна колія для обороту та відстою рухомого складу, 1 станційна колія для відстою рухомого складу та 2 одноколійних ССГ з електродепо «Митино».

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Постанова Уряду Москви 22 лютого 2011 року N 46-ПП. Офіційний портал Мера і Уряду Москви. Архів оригіналу за 2012-08-19. Процитовано 2012-08-18. 
  2. Ірина Огилько. (2012-11-22). Плюс дві станції. До кінця року метро прийде в Митино і Братєєво (російською). Російська газета. Процитовано 2012-12-01. 
  3. Станцію метро «П'ятницьке шосе» відкриють до 25 грудня. Москва 24. 2012-11-21. Архів оригіналу за 2012-12-05. Процитовано 2012-12-01.  (рос.)
Попередня станція Лінія Наступна станція
Митино   Арбатсько-Покровська лінія   Кінцева