П'ятницьке шосе (станція метро)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
П'ятницьке шосе
Арбатська-Покровська лінія

Mosmetro Pyatnitskoe Chaussee 121229.jpg
Загальні дані
Тип колонна, двопрогінна мілкого закладення
Проектна назва П'ятницька
Кількість платформ 1
Тип платформ(и) острівна
Форма платформ(и) вигнута
Довжина платформ(и) 162 м
Ширина платформ(и) 10 м
Дата відкриття 28 грудня[1] 2012 года[2][3]
Архітектор(и) О. В. Некрасов, Г. С. Мун, В. З. Филиппов[4]
Виходи до Митінська вулуця,
П'ятницьке шосе
Арбатсько-Покровська лінія
Щолківська
Першотравнева
Ізмайлівська
Першотравнева
ТЧ-3 «Ізмайлово»
Партизанська
Семенівська
Електрозаводська
Бауманська
Курська 
СЗГ до ЗЛ
Хмельницька
     
Площа Революції
СЗГ до ФЛ
Арбатська
Смоленська
Київська
Парк Перемоги
Слов'янський бульвар
Кунцевська
СЗГ до ФЛ
Молодіжна
Крилатське
Притунельний об'єкт «Станція Д»
Троїце-Ликово
Строгіно
М'якініно
Митінський метроміст через р. Москву
Волоколамська
Митіно
П'ятницьке шосе
ТЧ-16 «Митіно»
Рождествено

П'ятницьке шосе[5] (рос. Пя́тницкое шоссе́) — кінцева станція північно-західного радіусу Арбатсько-Покровської лінії Московського метрополітену, розташована на перетині Митінської вулиці і П'ятницького шосе, від якого і отримала свою проектну назву. Це 188-а за рахунком станція метро в Москві, і 22-я діюча на лінії. Одна з шести станцій Московського метрополітену з вигнутою формою платформи. За станцією також будується електродепо «Митіно» .

Станція відкрилася 28 грудня[1]2012[6][7].

Вестибулі[ред.ред. код]

У торцях станції організовані два виходи: один — по сходах в підземний вестибуль і інший — по ескалатору в наземний вестибуль.

Південний вестибуль (підземний) — вздовж Митинської вулиці в районі будови № 57, поєднаний з проектованим підземним пішохідним переходом під Митінською вулицею і виходами на обидві її сторони до житлової та громадської забудови мікрорайонів 3, 4, 5 району Митіно, пунктів зупинок наземного міського пасажирського транспорту. Маршові сходи вестибуля обладнані пандусами для колясок і накриті павільйонами.

Північний вестибуль (наземний) — в районі примикання до П'ятницького шосе Муравської вулиці, на території природного комплексу, що має статус озелененої території спеціального призначення, з виходами до житлової та громадської забудови Митіно, розташованої уздовж Муравської вулиці і П'ятницького шосе, пунктів зупинок наземного міського та приміського пасажирського транспорту, а також до проектованих перехоплюючих паркінгів.

Технічна характеристика[ред.ред. код]

Конструкція станції — колонна, двопрогінна мілкого закладення (глибина закладення — 11 м). Платформа острівна, вигнута. Довжина платформи — 162 м. Ширина платформи — 10 м.

Оздоблення[ред.ред. код]

При прямокутній схемі об'єму пластика що створюється стелею підшивання з двома лініями закарнізного освітлення, що тягнуться паралельно поздовжній осі станції і, у зв'язку з вигином станції, виглядають протяжними дугами. Виразний малюнок освітлення поєднується з вигином платформних стін. Колористичне рішення платформної дільниці станції — це контраст світлого та темного облицювання. Платформні стіни, розташовані по внутрішній дузі, оздоблені мармуром білого кольору; стіни, розташовані по зовнішній дузі, оздоблені мармуром чорного кольору. Контраст зберігається і в оздоблені підлог, з межею між білим і чорним гранітом, що проходить по поздовжній осі станції. Цей же принцип поширюється і на оздоблення колон - сторони колон, звернені до білої платформної стіні, оздоблені білим мармуром, решта площині колон оздоблено чорним мармуром. Між колонами з певним кроком розташовуються лави, формоутворення і колористичне вирішення яких резонують із зовнішністю усього об'єму.

Колійний розвиток[ред.ред. код]

Колійний розвиток станції П'ятницьке шосе

Колійний розвиток станції — 4 стрілочних переводи, протишерсний з'їзд, 1 станційна колія для обороту та відстою рухомого складу, 1 станційна колія для відстою рухомого складу та 2 одноколійних ССГ з електродепо «Митіно».

Ресурси Інтернету[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. а б Станция метро "Алма-Атинская" в Москве откроется 24 декабря. ИА Транспорт сегодня. Архів оригіналу за 2012-12-23. Процитовано 2012-12-22. 
  2. Перспективы развития. Московский метрополитен (официальный сайт). Архів оригіналу за 2012-10-18. Процитовано 2012-09-23. 
  3. Станция метро «Пятницкое шоссе» будет открыта в декабре 2012 года. Официальный портал Мэра и Правительства Москвы. Архів оригіналу за 2012-11-21. Процитовано 2012-10-28. 
  4. Пятницкое шоссе. Арбатско-Покровская линия. Официальный сайт Московского метрополитена. Архів оригіналу за 2012-12-04. Процитовано 12 октября 2012. 
  5. Постановление Правительства Москвы от 22 февраля 2011 года N 46-ПП. Официальный портал Мэра и Правительства Москвы. Архів оригіналу за 2012-08-19. Процитовано 2012-08-18. 
  6. Ирина Огилько. (2012-11-22). Плюс две станции. До конца года метро придет в Митино и Братеево (російською). Російська газета. Процитовано 2012-12-01. 
  7. Станция метро «Пятницкое шоссе» откроется к 25 декабря (російською). Москва 24. 2012-11-21. Архів оригіналу за 2012-12-05. Процитовано 2012-12-01.