П'ять озер Фудзі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

П'я́ть озе́р Фу́дзі (яп. 富士五湖, ふじごこ, МФА[ɸud͡ʑi goko]) — загальна назва п'яти вулканічних озер на острові Хонсю в ЯпоніїМотосу, Сьодзі, Сай, Каваґуті та Яманака. Розташовані біля північного підніжжя японської гори Фудзі, в префектурі Яманасі.

Короткі відомості[ред. | ред. код]

Озера Фудзі розташовані між горою-вулканом Фудзі та гірським хребтом Місака. Вони утворилися в результаті виверження Фудзі, магма якого перекрила річкові джерела в долині між вулканом і хребтом[1].

До 7 століття існувало лише три озера — Яманака, Каваґуті й Мотосу. 864 року, після чергового виверження вулкана, на місці Мотосу виникло три нових озера — Сай, Сьодзі й власне Мотосу[1].

З усіх озер лише Яманака має природний стік; решта обладнані штучним водозливом й виконують роль водосховищ. Через це рівень води в озерах сильно залежить від дощу[1].

Серед п'ятьох озер найбільшим за площею є Яманака, найменшим — Сьодзі. Найглибше озеро — Мотосу. Відносно мілкими є Яманака й Каваґуті. Колір і температура вод залежать від об'єму джерельної води, що б'є з дна озер, а також висоти озер над рівнем моря[1].

Усі озера входять до національного парку Фудзі-Хаконе-Ідзу. 2011 року вони отримали статус національних пам'яток природи. Озера використовуються для господарської і туристичної діяльності. Вони також є зоною відпочинку[1].

Lake Kawaguchiko Sakura Mount Fuji 4.JPG Lake Motosu03.jpg Lake Sai from west end with Mount Fuji.JPG Mt.Fuji and Lake Shojiko.jpg 01 Fujisan from Yamanakako 2004-2-7.jpg
Каваґуті
Мотосу
Сай
Сьодзі
Яманака

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в г д П'ять озер Фудзі // Енциклопедія Ніппоніка: в 26 т. 2-е видання. — Токіо: Сьоґаккан, 1994—1997.

Джерела та література[ред. | ред. код]

П'ять озер Фудзі // 『日本大百科全書』 [Енциклопедія Ніппоніка]. — 第2版. — 東京: 小学館, 1994—1997. — 全26冊. (яп.)

Посилання[ред. | ред. код]