ПЗМ-2

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

ПЗМ-2 — полкова землерийна машина на базі армійського варіанту колісного трактора виробництва ХТЗ Т-150К[1], що має індекс Т-155[2]

Призначення[ред. | ред. код]

Призначена для відривання котлованів і траншей. Застосовувалася для підготовки інженерного обладнання пунктів управління, вузлів зв'язку, спостережних постів; риття траншей для шанців підрозділів, елементи яких послідовно дообладнувалися силами самих підрозділів вручну, із застосуванням ручного шанцевого інструменту.

Бульдозерне обладнання може використовуватися для засипання траншей, канав, ям, а також для очищення доріг в зимовий час. Лебідка машини використовується при самовитягуванні та для забезпечення необхідного тягового зусилля при відриванні котлованів і траншей у мерзлих ґрунтах з перезволоженою поверхнею.

При конверсійному використанні[ред. | ред. код]

Машина ПЗМ-2 потужністю 165 к.с. може бути використана при меліоративних роботах, прокладанні кабельних електричних мереж та ліній зв'язку, а також при будівництві об'єктів місцевого значення, розчищення ровів і котлованів, створення пологих спусків в ґрунтах I—IV категорій, очищення доріг і майданчиків від снігу, виконання бульдозерних та інших робіт.

Крім того, ПЗМ-2 забезпечує розробку котлованів під будівництво промислових будинків, котеджів, садових будиночків і різних сховищ.

Навісне робоче обладнання машин встановлено на тягачі підвищеної прохідності з двома ведучими мостами, що надає маневреність і зручність в експлуатації.

Всі зазначені роботи виконуються в будь-яких кліматичних умовах в інтервалі температур від −40 ºС до + 40 ºС.

Характеристики[ред. | ред. код]

№ пп Характеристика Значення
1. Базова машина: колісний тягач Т- 155
2. Тип робочого органу : ланцюговий безковшовий з роторним метальником
3. Двигун: СМД- 62
4. Потужність: 165 кін.с.
5. Маса: 12.8 т
6. Транспортна швидкість: 45 км/год
7. Запас ходу по паливу: 500 км
8. Продуктивність при відриванні котлованів : 140 м3/ч
9. Продуктивність при відриванні траншей : 180 м/ч
10. Розміри відритої траншеї :
ширина по верху в талих ґрунтах 0.9 м
ширина по верху в мерзлих ґрунтах 0.65 м
ширина по дну 0.65 м
глибина 1.2 м

Історія[ред. | ред. код]

  • НАМИ-(044 прототип Т-125) з'явився в 1958 році.
  • Легкий колісний тягач Т-125 і полкова землерийна машина ПЗМ на його базі були прийняті на озброєння одним наказом Міністра Оборони СРСР у 1968 р. Так що ПЗМ на базі Т-125 був цілком собі серійним зразком. Легкий колісний тягач на базі трактора Т-125 називався КТ-125.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Т-150К — це сільськогосподарська модифікація, Т-155 — промислова. Ще був Т-157 — лісогосподарський.
  2. Т-155 без навіски для відривки котлованів позиціонувався як артилерійський тягач. Проте, розглядаючи організаційно-штатну структуру радянських підрозділів, дана техніка зустрічалася, у всякому разі, в штатах мирного часу, вкрай рідко

Посилання[ред. | ред. код]