Павел Залевський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Павел Залевскі
Paweł Zalewski
Павел Залевскі Paweł Zalewski

Нині на посаді
На посаді з 14 липня 2009

Народився 25 вересня 1964(1964-09-25) (53 роки)
Варшава
Політична партія Громадянська платформа

Commons-logo.svg Медіафайли у Вікісховищі

Павел Ксавері Залевський (пол. Paweł Ksawery Zalewski; нар. 25 вересня 1964, Варшава) — польський політик, депутат Європейського парламенту.

Депутат Європейського парламенту від партії Громадянська платформа, член Європейської народної партії, віце-голова Комітету з міжнародної торгівлі ЄП, заступник у Комітеті із закордонних справ ЄП. Депутат Сейму I, V і VI скликання, голова Комітету із закордонних справ Республіки Польща V скликання, ініціатор і перший голова польсько-української міжпарламентської групи у Сеймі І каденції. Знавець міжнародних справ і шанований коментатор польської закордонної політики.

Біографія[ред.ред. код]

Народився 25 вересня 1964 р. у Варшаві. Вивчав історію і право на історичному факультеті Варшавського університету.

У 80-х роках був діячем опозиції, провадив підземну видавничу діяльність. Належав до Незалежного згромадження студентів.

У 1989 році брав участь у роботі Групи у справах вищої освіти під час роботи Круглого столу.

У 19891991 роках був радником Міністра народної освіти. У 19911996 роках був викладачем (старшим асистентом) у Головній торговельній школі у Варшаві.

У 19962002 і 20032005 працював managing партнером у міжнародній фірмі з кадрового консалтингу.

Політична діяльність[ред.ред. код]

Депутат Сейму I, V і VI скликання, голова Комітету у закордонних справах Республіки Польща V скликання.

Ініціатор і перший голова Польсько-української міжпарламентської групи у Сеймі І каденції.

Упродовж багатьох років Павел Залевскі був пов'язаний із середовищем консерваторів. У 2002 році розпочав співпрацю із партією «Право і справедливість». У 2007 році був обраний її віце-президентом.

Павел Залевскі від початку своєї політичної кар'єри працює на користь свого регіону. У роках 2002–2003 був членом Правління Мазовецького воєводства. Розпочав приготування до використання регіоном європейських фондів. Боровся із непотизмом і використанням посади Губернатора воєводства для реалізації партійних інтересів.

Керуючи роботою Комітету у закордонних справах Сейму Республіки Польща, перетворив його на місце для порозуміння у галузі польської закордонної політики. Із 2006 року докладав зусиль, щоб змінити спосіб ведення офіційної політики таким чином, аби вона більш результативно працювала на користь польських інтересів. В умовах замороження стосунків із Німеччиною, будував міжпарламентський польсько-німецький діалог, пояснюючи нашу точку зору. Протегував концепцію енергетичної безпеки, результативно підтримуючи купівлю компанією Orlen нафтопереробного заводу у Можейках у Литві.

Журнал «Політика» визнав Павла Залевського найкращим депутатом парламентського сезону 2006/2007.

З грудня 2007 по травень 2009 брав участь у засіданнях Сейму Республіки Польща як позафракційний депутат.

З травня 2009 року член партії «Громадянська платформа Республіки Польща».

З травня по червень 2009 року був членом парламентарного клубу «Громадянська платформа Республіки Польща».

7 червня 2009 року отримав мандат до Європейського парламенту, стартуючи на 2 місці у списку Громадянської платформи у варшавській виборчій дільниці.

Віце-голова Комітету з міжнародної торгівлі ЄП.

Віце-голова комісії з питань економічної інтеграції та гармонізації законодавства з правовими стандартами і політикою ЄС в рамах Парламентської асамблеї EURONEST.

Член Підкомітету з безпеки і оборонної політики, Делегації Комітету з парламентської співпраці ЄС — Каріфорум, Делегації у справах стосунків із Іраном, а також Делегації Парламентської асамблеї EURONEST. Заступник у Комітеті із закордонних справ ЄП і Делегації у справах стосунків із Білоруссю.

Член Європейської народної партії (ЕРР).

Від 1 квітня 2011 р. координатор міжнародної співпраці у Консультаційній раді при Міністерстві аграрної політики України.

Нагороди[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]