Павер-метал

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Па́вер-ме́тал, па́уер-ме́тал чи просто па́вер (англ. power metal, від power — «сила», «влада») — один із напрямків металу. Характеризується швидшими темпами виконання, ніж «класичний» хеві-метал, та більшою мелодичністю, ніж спід-метал. Засновником напрямку вважається група Helloween, яка випустила в 19871988 рр. подвійний альбом «Keeper of the Seven Keys».

Пауер-метал — це різновид хеві-металу. Досить часто ведуться дискусії про сам термін. Ці дискусії ґрунтуються на тому, що є два різні, але все-таки близькі стилі: один стиль був заснований і тепер досить широко поширений в Північній Америці, а інший базується в Німеччині і Скандинавії. Тому досить часто павер-метал співвідносять все-таки з його європейським різновидом.

Американський павер-метал[ред.ред. код]

Американський павер-метал, як і європейський павер, зародився під впливом таких груп як Rainbow, Iron Maiden, Judas Priest, Dio, Queensryche і Helloween. Деякі музикознавці вважають, що сучасні американські групи Iced Earth і Nevermore стали засновниками цього стилю в Америці, але в той же час інші говорять про те, що саме в Америці цей стиль був поглинений популярнішим стилем треш метал. Треті вважають, що саме в Америці павер-метал отримав своє друге дихання разом з розвитком таких груп як Zandelle, Gothic Knights, Phoenix Reign, Twilight Odyssey і першопроходцями американського паверу, Virgin Steele. Так само, група з Флориди, під назвою Kamelot стала популярною саме завдяки своєму європейському звучанню і тому, що на одному з їхніх альбомів співав вокаліст Shagrath з норвезької Black Metal команди Dimmu Borgir. Слідом за Камелотом, ще одна група з Небраски, Cellador, в серпні 2005 року була підписана на лейблі Metal Blade Records, охарактеризована поверненням до того звуку, який звичніший європейському павер-металу.

Європейський павер-метал[ред.ред. код]

В середині 80-х років 20-го століття такі групи, як Helloween (Німеччина) і Europe (Швеція) стали привертати увагу слухачів до мелодики в піснях і композиціях. Helloween зробили спробу змішати швидкі Speed metal-рифи з гітарним мелодизмом і могутнім вокалом в стилі Iron Maiden і чистим звуком музичних інструментів. Їх альбоми Keeper Seven Keys, Part 1 (1987) і Keeper Seven Keys, Part 2 (1988) без сумніву стали наріжним каменем в розвитку жанру. І з тих пір європейський «happy metal» широко розповсюдився і став популярним по всьому континенту так само, наскільки він був непопулярний в США. Але з тих пір багато з Павер Метал груп відійшли від того «щасливого металевого звуку», такого характерного їхнім попередникам і стали додавати в музику більше епічності, замішаної на власне Павер Металі. Такі групи як Blind Guardian почали комбінувати класичний звук павер-металу з оркестровими темами. Продовжувати ці традиції стали такі групи як Rhapsody і Angra. На просторах СНД найпопулярнішим павер-метал гуртом є Епідемія.

Відомі павер-метал гурти[ред.ред. код]

В Україні[ред.ред. код]