Павлиш Володимир Андрійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Павлиш Володимир Андрійович
Народився 24 червня 1951(1951-06-24) (68 років)
смт Магерів Жовківського району Львівської області, Україна
Національність українець
Діяльність вихователь
Alma mater Львівський політехнічний інститут
Заклад Львівський політехнічний інститут
Вчене звання професор
Науковий ступінь к.т.н.
Особ. сторінка lp.edu.ua/first-vice-rector

Павлиш Володимир Андрійович — перший проректор Національного університету «Львівська політехніка», кандидат технічних наук, професор, завідувач кафедри електронних засобів інформаційно-комп'ютерних технологій.

Біографія[ред. | ред. код]

Павлиш Володимир Андрійович народився 24 червня 1951 р. у м. Магерів Жовківського району, Львівської області.

Після закінчення радіотехнічного факультету Львівського політехнічного інституту в 1973 р., був залишений на роботу в науково-дослідній лабораторії, де працював спочатку на посаді інженера, а потім молодшого наукового співробітника (1973—1978 рр.). У 1978 р. був направлений у цільову аспірантуру Ленінградського електротехнічного інституті ім. В.Ульянова (Леніна), де під керівництвом відомого вченого Деньдобренько Б. М. у 1982 р успішно захистив кандидатську дисертацію «Моделювання та управління технологічним процесом іонно-плазмового напилення».

Після завершення навчання в аспірантурі, протягом 1982—1989 рр. працював молодшим науковим співробітником, старшим викладачем, доцентом кафедри Конструювання та технології виробництва радіоапаратури.

Упродовж 1989—2007 рр. обіймав посаду проректора з навчальної, науково-педагогічної роботи, а з 2007 р. — першого проректора.

Наукова робота[ред. | ред. код]

Активний учасник науково-методичних конференцій з багатоступеневої системи освіти, багатьох робочих груп з розробки нормативних документів з діяльності вищих навчальних закладів. За участю Павлиша В. А. розроблені: «Положення про державний вищий заклад освіти», «Положення про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах», Постанова Кабінету Міністрів України «Про ліцензування, атестацію та акредитацію закладів освіти». Член робочої групи Міністерства освіти і науки України з підготовки матеріалів із впровадження положень Болонського процесу у вищу освіту України.

Член експертної ради з енергетики та електроніки Державної акредитаційної комісії Міністерства освіти і науки України, член Науково-методичної комісії Міністерства освіти і науки України з радіоелектронних апаратів. Автор ряду нормативних положень, які регламентують діяльність Львівської політехніки. Під його безпосереднім керівництвом розроблені і впроваджені в навчальний процес: «Положення про систему оцінювання знань та визначення рейтингу студентів», "Положення про прийом на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем «спеціаліст», «магістр», «Положення про надання платних освітніх послуг з вивчення студентами модулів (навчальних дисциплін) понад обсяги, встановлені навчальними планами і програмами», «Положення про організацію проведення практики студентів» та інші. Автор 125 наукових та навчально-методичних праць, в тому числі 14 навчально-методичних розробок та чотирьох навчальних посібників з грифом Міністерства освіти і науки України, 6 патентів на винаходи, авторських свідоцтв.

Бере активну участь у всеукраїнських та міжнародних наукових конференціях. Головною науковою проблемою, якою займається проф. Павлиш В. А., є розробка математичних моделей та дослідження прикладних задач створення нових засобів для інфокомунікаційних технологій на базі модульованих нанорозмірних структур. Під керівництвом професора Павлиша В. А. захищено 4 кандидатські дисертації.

Нагороди та відзнаки[ред. | ред. код]

1994 р. — Знак Міністерства освіти України «Відмінник освіти України»

2004 р. — Грамота Верховної Ради України

2006 р. — Відзнака Міністерства оборони України — медаль «15 років Збройним Силам України»

2007 р. — Знак Міністерства освіти України «За наукові досягнення»

2007 р. — Відзнака Міністерства оборони України «Знак пошани»

2008 р. — Почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України»

Почесні грамоти Міністерства освіти і науки України та Львівської обласної держадміністрації (2002, 2005, 2007 р.р.).

Контакти[ред. | ред. код]

ІТРЕ, каф. ЕЗІКТ, 113 к. ХІ н.к., тел. 258-25-06

Джерела[ред. | ред. код]