Павло II Чорний

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Павло II Чорний — сирійський патріарх Антіохійський і всього Сходу в 564—575 роках. Призначення Павла патріархом стало причиною одних із найсерйозніших смут, які переживало монофізитство в VI столітті.

Біографія[ред. | ред. код]

Павло Бет-Укамський, що означає «з дому чорних» або «з сім'ї негрів і євнухів» народився в Олександрії.

Здобув освіту в сирійському монастирі Губа Барайя, після чого складався секретарем патріарха Феодосія. У цей час візантійські монофізити переживали період глибокого розколу, зокрема, з питання про тритеїзм.

Отримавши в 557 році хіротонію від Феодосія патріарх Антіохійський Сергій був прихильником цього вчення. Після смерті Сергія близько 560 року, Феодосій, що діяв як de facto глава нехалкідонітов у всьому світі, чекав три роки, перш ніж зупинити свій вибір на кандидатурі свого секретаря. Близько 564 року він звернувся з проханням до Якова Барадея поставити Павла патріархом, що й було зроблено в 564 році.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Wace, Henry. Paulus, the Black (англійською) . Dictionary of Christian Biography and Literature to the End of the Sixth Century A.D., with an Account of the Principal Sects and Heresies. Архів оригіналу за 11 травня 2012. Процитовано 4 вересня 2010.
  • Мейендорф И. Ф. Единство империи и разделение христиан. Архів оригіналу за 11 травня 2012. Процитовано 29 грудня 2010.