Падма Бхушан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Падма Бхушан
पद्म भूषण
Країна Індія Індія
Тип Цивільна
Вручається: громадянам Республіки Індія[1]
Підстава «в знак видатних заслуг особи в науці, культурі, громадській діяльності та інших галузях, може бути присуджена посмертно»
Статус вручається
Нагородження
Параметри золото
Засновано: 2 січня 1954
Перше: 1954
Останнє: 2016
Нагороджено: 1230
Нагороджені:
Категорія:Кавалери Падма Бхушан (90)
Черговість
Старша нагорода Падма Вібхушан
Молодша нагорода Падма Шрі
Сайт padmaawards.gov.in

CMNS: Падма Бхушан у Вікісховищі

Падма Бхушан (гінді पदम भूषण पुरस्कार) — третя за значенням цивільна нагорода Республіки Індія, після Бхарат Ратна і Падма Вібхушан, але виша за Падма Шрі.

Історія

[ред. | ред. код]

Нагорода заснована 2 січня 1954 року першим президентом Індії Раджендра Прасад разом з двома іншими нагородами Падма Вібхушан і Падма Шрі[2].

Список нагороджених орденом Падма Бхушан оголошується щорічно до Дня Республіки Індія — 26 січня. Вручається президентом республіки в офіційній резиденції (Раштрапаті-Бхаван — Президентському палаці) Президента в Нью-Делі.

Нагорода Падма Бхушан присуджується в знак визнання видатних заслуг особи в науці, культурі, громадській діяльності, інших галузях, і може бути присуджена посмертно.

Право подання представлення кандидатів для нагородження надано представникам федерального уряду, окремим міністерствам, місцевим підрозділам державного управління та іншим державним установам та громадським організаціям. Заявки обробляються Комітетом Нагород та затверджуються, перед поданням президенту, відповідним міністром або прем'єр-міністром.

Станом на грудень 2015 року нагороджено 1230 осіб. Деякі представлені до нагороди особи відмовилися від нагороди з різних підстав.

Опис нагороди

[ред. | ред. код]

Спочатку нагорода була круглою бронзовою медаллю діаметром 35 мм з тисненням в центрі квітки лотоса з білого золота і написом: «पदम भूषण» (Падма). На реверсі були національна емблема Індії та девіз ордена.

У 1957 році проект був переглянутий і прийнятий в його нинішньому вигляді. На аверсі є квітка лотоса на тлі хреста, що складається з квадратів і написом «पदम भूषण» (Падма). На реверсі є національна емблема Індії і напис девізу ордена.

Списки нагороджених

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. За виключенням декількох випадків.
  2. Надання всіх цих нагород було призупинено на період з 13 липня 1977 року по 26 січня 1980 року.

Джерела

[ред. | ред. код]