Пакор II (цар Парфії)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пакор II
Coin of Pacorus II (cropped), Seleucia mint.jpg
Народився 1 століття
Парфія
Помер 110
Parthia Satrapyd
Країна Харакена
Діяльність суверен
Посада King of Characened
Рід Аршакіди (царі Парфії)[d]
Батько Вонон II
Брати, сестри Вологез I
Діти Ашхадар, Мітрідат IV і Партамасір

Пакор II — цар Парфії з династії Аршакідів, правив у 78-110.

Шлях до трону[ред. | ред. код]

Пакор II, син царя Вонона II, брат парфянського царя Вологеза I і вірменського царя Тірідата I. При правлінні останнього був намісником Мідії Атропатени. Вологез I заповів корону своєму синові Вологезу II, чим підштовхнув Пакора до повстання. Він не визнав владу Вологеза II, фактично сам себе оголосив царем, під час міжусобної війни в 78 році здобув перемогу, поваливши Вологеза II, сам офіційно коронувався царем Парфії.

Правління Пакора II було ознаменоване низкою міжусобиць з багатьма іншими претендентами на трон Парфії, в числі яких — майбутній цар Артабан IV і брат Пакора II Хосрой. У 82-83 роках зумів вигнати з держави усіх суперників. У 88-93, 97-106 роках знову тривали війни з претендентами на трон Вологезом II та Хозровом.

Закордонні справи[ред. | ред. код]

При правлінні Пакора почалася війна Парфії з Кушанським царством, що послабило сили Парфії; в той же час тривали безперервні набіги кочівників з Центральної Азії, що відволікало значні сили парфян.

У 89 році на вимогу імператора Доміціана видав одного з Псевдо-Неронів. Згодом розпалювалися відносини між Парфією та Римом, який знаходився в зеніті своєї могутності, на чолі з імператором Траяном. Низка спірних питань підштовхувала країни до війни. У 110 році поставив на трон Вірменії свого сина Ашхадара. Це призвело до посилення конфлікту з Римом. Пакор, усвідомлюючи всю хиткість становища Парфії, відволікання значних сил для боротьби проти Кушану та центральноазіатських кочівників, під тиском Траяна в 110 передав владу своєму братові Хосрою.

У 97 році зустрів китайське посольство від імператора династії Хань Хе-ді — Гань Іна. У 101 році була відправлена ​​дипломатична місія до Китаю.

Цікаве[ред. | ред. код]

Пакор II був одним з небагатьох парфянських царів, які писали власне ім'я на монетах — Аршак Пакор.

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]