Паладин душ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Паладин душ
англ. Paladin of Souls
PaladinOfSouls(1stEd).jpg
Оправа першого видання
Жанр фентезі
Автор Лоїс Макмастер Буджолд
Мова англійська
Опубліковано 23 вересня 2003
Видавництво HarperCollins[d]
Попередній твір Прокляття Шаліона
Наступний твір Священне полювання[d]
ISBN-13: 978-84-9800-013-9, 978-0-380-97902-8
ISBN-10: 0-380-97902-0, 84-9800-013-0
Нагороди

«Паладин душ» - Фентезійний роман 2003 року авторства Лоїс Макмастер Буджолд, сіквел до «Прокляття Шаліона». У 2004 році роман отримав премії Н'ебюла, Г'юго та Локус.

Синопсис[ред. | ред. код]

Дія «Паладина душ» відбувається приблизно через три роки після  «Прокляття Шаліона»  та оповідає про Істу, мати Ізель і Тейдеса ді Шаліон. Оговтавшись від почуття крайньої провини і горя, які виставляли її божевільною у час дії прокляття Золотого генерала на її родину, вона починає нудьгувати та нервуватись. Щоб полишити її рідне місто Валенду і огидні спогади, з ним пов'язані, вона відправляється у паломництво з братами ді Гура (а також другорядними персонажами попередньої історії) для захисту; Лісс, сміливою і розумною дівчиною-кур'єром; і ді Кабоном, товстеньким жерцем Бастарда (одним з П'яти богів), як її 'духовним наставником'. Бастард, бог лих і речей поза сезоном, в цьому романі має більшу присутність, ніж Леді Весни в «Проклятті Шаліона»; наприкінці роману, Іста сама стала святою в служінні йому. (Батько Зими, ще один з П'яти богів, також коротко з'являється в романі.)

Група паломників захоплює загін нападників Рокнарі з сусіднього князівства Йокона, а потім їх вивільняє патруль із сусіднього замку Поріфорс. Лідером рятівників є Архіз, лорд замку і дуже ефективний воїн —враховуючи, що він майже не їсть і не п'є, а спить тільки коротким післяобіднім сном. Хоча він їй дуже подобається, Іста з жахом розуміє, що він є сином людини, до вбивства якої вона причетна. Ще одна перешкода — дуже молода і дуже красива дружина Архіза, Каттілара. В замку Іста виявляє ще одну дивну людину — лорда Іллвіна, зведеного брата Архіза. Він знаходиться в несвідомому стані, крім прокидань після обіду, які відповідають засинанню Архіза. Вона бачила цього чоловіка раніше в загадковому сні, що нарешті отримає певний сенс. Коли ця таємниця починає поступово розкриватись, замок Поріфорс потрапляє в облогу Рокнарі з Йокона на чолі з його князем Сордсо та і його матір'ю, княгинею Йоен. Остання  - вже літня, найменша дочка Золотого генерала і накопичила цілий загін магів, одержимих демонами, серед яких і її син, всі вони контролюються одним великим магом — нею.

Замок Поріфорс і його захисники страждають під магічною облогою, лорд Архіз і його обрані люди здійснюють нічний рейд, який лише трохи зачіпляє йоконців, але не вибиває їх. І тільки коли Іста здається як заручник у лігво княгині, облога закінчується. Демони магів, що залишились, відправляються назад під владу Бастарда, а всі незакінчені сюжети історії вирішуються, коли Іста приймає пропозицію Бастарда щодо набору умінь та роботи, яка надасть їй сенс для решти її життя. Лорд Іллвін — приємний бонус до її роботи.

Нагороди та номінації[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в 2004 Award Winners & Nominees. Worlds Without End. Процитовано 2009-07-12. 

Посилання[ред. | ред. код]