Палата представників США

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Палата представників США
англ. The United States House of Representatives
 
 
Загальна інформація:
Юрисдикція: США США
Тип: двопалатний парламент
Палати: нижня палата
Дата заснування: 1 квітня 1789
Адреса:
Мапа
Адреса: Капітолій. Вашингтон, округ Колумбія.
Офіційний вебсайт:
www.house.gov

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Палата представників США

Пала́та представникі́в США (англ. The United States House of Representatives) — нижня палата Конгресу США, яка разом з верхньою палатою — Сенатом США утворює американський парламент. Ініціює і приймає федеральні закони, які діють на території всіх штатів (для приведення їх в дію потрібна також згода верхньої палати і Президента).

Нижня палата має виняткове право на ініціювання законів, що стосуються податків, оголошення імпічменту посадовим особам, в тому числі Президенту, і в рідкісних випадках обирати Президента США.

Порядок обрання[ред. | ред. код]

На відміну від Сенату, кожен штат США представлений в Палаті представників пропорційно населенню. Найчисленніший штат Каліфорнія має 53 конгресмени, а Монтана, Делавер, Південна Дакота, Аляска, Північна Дакота, Вермонт, Вайомінг мають тільки одного представника[1]. Таких представників називають «членом палати від штату в цілому». Кожен представник штату займає своє місце протягом двох років та може бути переобраним необмежену кількість разів. Кількість місць в палаті з 1911 року складає 435 представників. Конгрес має право міняти число місць. Разом з тим є 6 представників, які не голосують.

Палата представників проводить засідання в південному крилі Капітолію Сполучених Штатів. Главою є спікер, який вибирається від партії більшості. Він як правило не головує на засіданнях, доручаючи це комусь із своїх колег.

Історія[ред. | ред. код]

Після виборів у Конгрес 7 листопада 2006 року Демократична партія США отримала більшість (233 представника проти 202 представників Республіканської партії США

З 4 січня 2007 60-тим спікером Палати представників США стала Ненсі Пелосі (Демократична партія).

Після довиборів у Конгрес у листопаді 2010 року республіканці отримали більшість у Палаті представників. Після загального голосування 5 січня 2011 року Джон Бейнер був обраний 61-м спікером, змінивши на цій посаді Ненсі Пелосі.

Поточний склад[ред. | ред. код]

Після виборів у Конгрес 8 листопада 2022 року Республіканська партія має 222 представників. Демократична партія має 212 представників. Наступні вибори відбудуться 5 листопада 2024 року.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Артемьев М. Как работает Америка. — М.: Фонд «Либеральная миссия»; Новое литературное обозрение, 2010 — с.143-146

Посилання[ред. | ред. код]