Палата представників США

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Палата представників США
англ. The United States House of Representatives
House large seal.png
 
Obama Health Care Speech to Joint Session of Congress.jpg
 
Загальна інформація:
Юрисдикція: Flag of the United States.svg США
Тип: двопалатний парламент
Палати: нижня палата
Дата заснування: 1 квітня 1789
Структура:
Депутатів: 435
Політичні
групи:
Республіканська партія, Демократична партія
Адреса:
Адреса: Капітолій. Вашингтон, округ Колумбія.
Офіційний веб-сайт:
www.house.gov

Commons-logo.svgВікісховище має мультимедійні дані за темою: Палата представників США


Пала́та представникі́в США (англ. The United States House of Representatives) — нижня палата Конгресу США, яка разом з верхньою палатою - Сенатом США утворює американський парламент. Ініціює і приймає федеральні закони, які діють на території всіх штатів (для приведення їх в дію потрібна також згода верхньої палати і Президента).

Нижня палата має виключне право на ініціювання законів, що стосуються податків, оголошення імпічменту посадовим особам, в тому числі Президенту, і в рідкісних випадках обирати Президента США.

Порядок обрання[ред. | ред. код]

На відміну від Сенату, кожен штат США представлений в Палаті представників пропорційно населенню. Найчисленніший штат Каліфорнія має 53 конгресмени, а Монтана, Делавер, Південна Дакота, Аляска, Північна Дакота, Вермонт, Вайомінг мають тільки одного представника[1]. Таких представників називають «членом палати від штату в цілому». Кожен представник штату займає своє місце протягом двох років та може бути переобраним необмежену кількість разів. Кількість місць в палаті з 1911 року складає 435 представників. Конгрес має право міняти число місць. Разом з тим є 6 представників, які не голосують

Палата представників проводить засідання в південному крилі Капітолію Сполучених Штатів. Главою є спікер, який вибирається від партії більшості. Він як правило не головує на засіданнях, доручаючи це комусь із своїх колег.

Історія[ред. | ред. код]

Після виборів у Конгрес 7 листопада 2006 р. Демократична партія США отримала більшість (233 представника проти 202 представників Республіканської партія США

З 4 січня 2007 60-тим спікером Палати представників США стала Ненсі Пелозі (Демократична партія).

Після довиборів у Конгрес у листопаді 2010 року республіканці отримали більшість у Палаті представників. Після загального голосування 5 січня 2011 року Джон Бейнер був обраний 61-м спікером, змінивши на цій посаді Ненсі Пелозі.

Поточний склад[ред. | ред. код]

Після виборів у Конгрес 4 листопада 2014 року Республіканська партія має більшість із 244 представників. Демократична партія має 188 представників. Наступні вибори відбулися 8 листопада 2016 року.

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Артемьев М. Как работает Америка. - М.: Фонд «Либеральная миссия»; Новое литературное обозрение, 2010 - с.143-146