Палац пам'яті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цицерон представив метод «Палац пам'яті» у De Oratore.

Палац пам'яті (англ. memory palace) — це спосіб покращення пам'яті, який використовує візуалізацію з використанням просторової пам'яті та знайомі дані про своє середовище, аби швидко й ефективно згадати інформацію. Палац пам'яті також відомий як метод асоціацій, дворець пам'яті та метод локусів або метод локі (англ. method of loci).

Чемпіони змагання із мнемоніки заявляють що використовують цю техніку для запам'ятовування облич, цифр і списків слів. Успіх цих чемпіонів має мало спільного зі структурою мозку або інтелектом і залежить від використання просторової пам'яті[1] й використання методу локусів.

Для того щоб запам'ятати об'єкти згідно з цим методом — їх потрібно уявно пов'язати із конкретними фізичними місцями[2]. Метод полягає у запам'ятовуванні просторових відносин між реальними місцями для того, щоб встановити порядок і згадати те що ми таким чином запам'ятали.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. The Nature of Thought: Essays in Honor of D. O. Hebb. Hillsdale, New Jersey: Psychology Press. August 1, 1980. с. 217–218. ISBN 0898590345. 
  2. Carlson, Neil R. (2010). Psychology the science of behaviour. Pearson Canada Inc. с. 245. ISBN 9780205645244.