Палац римо-католицьких архієпископів (Львів)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Палац римо-католицьких архієпископів
м. Львів, вул. Винниченка, 32
Дворец католических архиепископов Львов 2.jpg
Палац римо-католицьких архієпископів (палац знаходиться в центрі; справа від нього — Колишній костел кармеліток; зліва — Костел св. Казимира)
Архітектор Йоган Зальцман
Замовник Францішек Піштек
Нинішній власник Львівська архідієцезія РКЦ

Початок будівництва 1842
Збудовано 1844

Тип споруди адміністративна
Архітектурні стилі бідермаєр

Пала́ц римо-като́лицьких архієпи́скопів — палац у Львові, архітектурна пам'ятка України, збудована в стилі класицизму 1-ї половини XIX століття. Резиденція римо-католицьких архієпископів-митрополитів Львівських, місце перебування курії Львівської архидієцезії та управлінського центру Римо-католицької церкви в Україні.

Адреса: вул. Винниченка, 32, м. Львів (Україна)

Опис палацу[ред. | ред. код]

Будівля містить у собі риси кількох архітектурних стилів. Палац був спроектований відомим архітектором Йоганом Зальцманом в стилі бідермаєру (перехідний стиль між класицизмом та романтизмом).

У 1886 році палац було перебудовано вже в стилі пізнього класицизму. Будівля відрізняється від навколишніх споруд лаконічністю архітектурних форм та відсутністю оздоблень.

Історичний нарис[ред. | ред. код]

Палац архієпископів було збудовано у 1842 — 1844 р.р. Замовником будівлі виступив архієпископ Франц Піштек. У 1886 році палац відреставрували і його вигляд змінився. Згодом будівля використовувалася як музей дієцезії імені Яна Длугоша.

З 1944 року в палаці був розміщений військовий шпиталь. У 1970.–90. роках ХХ ст.  тут розташувався науковий інститут «Система» (військові розроблення).

25 червня 2001 року під час свого візиту в Україну Палац римо-католицьких архієпископів відвідав Папа Римський Іван Павло ІІ. Після цього будівля була передана до Управління Львівської Архідієцезії Римо-Католицької Церкви.

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]