Палпатін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Шив Палпатін/Дарт Сідіус
Chancellor Palpatine.jpg

Шив Палпатін з мультсеріалу «Зоряні війни. Війни клонів»


Посади Оригінальна трилогія:
Трилогія-приквел:
Сенатор Галактичного Сенату від Набу
Канцлер Галактичної Республіки
Темний владика Ситхів
Планета Набу
Раса Людина
Стать Чоловік
Організації Орден ситхів
Галактична імперія
Актор Елен Бейкер (Епізод V)
Іен Макдайармід (Епізоди І-ІІІ, Епізод V Спеціальний випуск 2004, Епізод VI)

Дарт Сідіус або Шив Палпатін, або Імператор (англ. Darth Sidious/Palpatine/The Emperor, 82 ДБЯ — 4 ПБЯ; за інформацією Легенд дух переможений в 11 ПБЯ) — ситх, Імператор Галактики, один з головних негативних героїв у вигаданому всесвіті «Зоряні війни», переважно відомий за їх епізодами. З'являється у всіх фільмах, крім «Нової надії». Палпатіна зіграв Іен Макдайармід.

Біографія[ред.ред. код]

Імператор Палпатін, також відомий як Дарт Сідіус, був останнім Верховним Канцлером Галактичної Республіки (32-19 ДБЯ) і самопроголошеним Імператором Галактичної Імперії (19 ДБЯ — 4 ПБЯ, пізніше 10-11 ПБЯ), яку він утворив після закінчення великомасштабного міжзоряного конфлікту, що увійшла у історію як Війна клонів, щоб встановити диктатуру за допомогою надзвичайних повноважень, ввірених йому Галактичним Сенатом.

Під час Війни клонів він був секретним лідером сепаратистів під ім'ям лорда ситхів Дарта Сідіуса, а також лідером Республіки, що допомогло йому спланувати і спровокувати цілу війну, яка завершилася його остаточним тріумфом і народженням Імперії.

Вважається, що Палпатін був найбільшим з темних лордів ситхів в історії існування Ордена, і він сам був твердо переконаний, що був єдиним лордом ситхів протягом тисячі років, який досяг головної мети: знищення джедаїв і встановлення в Галактиці деспотії ситхів.

Але його найбільша сила полягала в тому, що він зумів точно спланувати і холоднокровно здійснити помсту Ордена ситхів, використовуючи не тільки політичні махінації та інтриги, а й свою чутливість до Сили, що дозволило йому маніпулювати багатьма істотами у всій Галактиці. Таким чином, як казав магістр Йода, павутина темряви огорнула Галактику.

Палпатін здійснив помсту ситхів не тільки через численні маніпуляції та інтриги, в цій жахливій справі йому допомагав колишній учень Ордена джедаїв, що володів неймовірними здібностями до сили, якого називали Обраним, і ім'я його — Енакін Скайвокер. Він протягом багатьох років перебував під впливом Палпатіна, що привело його до темної сторони та імені Дарта Вейдера.

Деякі вважають, що міць Палпатіна була настільки велика, ніби він зумів передбачити своє сходження на престол, час свого відродження аж до самої смерті.