Куріння

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Паління)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Курець курить люльку

Куріння[1][2][3] або паління — каталітична інгаляція (вдихання диму) препаратів, переважно рослинного походження, тліючих в потоці повітря, що вдихається з метою насичення організму активними речовинами, містяться в них шляхом їх сублімації і подальшого всмоктування в легенях і дихальних шляхах. Як правило, застосовується для вживання курильних сумішей, що володіють наркотичними властивостями (тютюн, гашиш, марихуана, опіум, крек тощо). Завдяки швидкому надходженню насиченою психоактивними речовинами крові в головний мозок.

По країнах і територіях світу, які представляють відповідні відомості в ВООЗ, поширеність куріння тютюну серед дорослого населення варіюється від 4 % в Лівії до 54 % ​​в Науру. В першу десятку країн, в яких найширше поширене куріння тютюну, входять, крім Науру, Гвінея, Намібія, Кенія, Боснія і Герцеговина, Монголія, Ємен, Сан-Томе і Принсіпі, Туреччина, Румунія. Однак, незважаючи на те, що, наприклад, США в цьому ряду стоять на 98-му місці (24 %), споживання сигарет тут в середньому на душу населення вище, ніж у багатьох країнах світу з більш високою поширеністю куріння серед дорослого населення. Якщо в США щодня споживається в середньому близько 6 сигарет на душу населення (тобто включаючи дітей і всіх хто не палить), то в Росії — менше 5. А найвищий рівень душового споживання сигарет у Греції — майже 12 штук в день на людину.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Куріння // Словник української мови : в 11 т. — Київ : Наукова думка, 1970—1980.
    Куріння // Словник української мови : у 20 т. — К. : Наукова думка, 2010—2022.
  2. Авраменко, Олександр. Курити цигарки чи палити — експрес-урок. Сніданок з 1+1.
  3. Кинути курити — що для цього потрібно?. Державна установа «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України». 20 травня 2021.

Див. також

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]