Пам'ятна монета

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Старовинна пам'ятна монета римського імператора Луція Вера на честь його перемог у 162—166 рр. у війні з Парф'янським царством. По закінченню війни Вер і Марк Аврелій влаштували в Римі тріумф, а Луцій одержав прізвисько «Вірменський»

Пáм’ятна монéта

1) (нім. Denkmünze, Gedenkmünze, Gelegenheitsmünze) — монета, що випускалась головним чином у пам’ять про якусь подію. Пам’ятні монети перебувають в обігу нарівні з обіговою монетою. У німецькій нумізматичній літературі минулого поняття Denkmünze і Schaumünze часто вживались у значенні Medaille (див. Медаль, Історична монета).

2) (нім. Schaumünze, Schaupfennig, Schaugroschen, Schaugulden, Schautaler), монета (пфеніг, талер, грошен, гульден), що чеканилась з особливої оказії, переважно у зв’язку з подіями у сім’ї правителя чи області поширення даної монетної системи. П.м. випускались як обігові монети і за формою, і за монетною стопою відповідали повноцінним обіговим монетам. У старій нумізматичній літературі, коли ще не існувало розмежування поміж монетою та медаллю, П.м. називали й медалі.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]