Пам'ятники Євпаторії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

У сучасній Євпаторії чимало пям'ятників історичним людям і подіям. Більшість з них відносяться саме до Євпаторії, а незначна частина присвячена людям, на честь яких названі вулиці, проспекти, парки. Так вийшло, що основна маса пам'ятників поставлена людям, які брали участь у військових діях, від Кримської до афганської війн.

Пам'ятники Євпаторії:
Назва Дата встановлення Розташування Фото Короткі відомості
Пам'ятник афганцям Вулиця Некрасова, парк "афганців" У Євпаторії, в парку "афганців" по вул. Некрасова встановлено пам'ятник воїнам-інтернаціоналістам.
Пам'ятник генералові М.О. Токарєву 1957 Театральна площа Jevpatorija Tokarjev statuja.jpg Пам'ятник було відкрито 1957 року. Скульптор В. Є. Цигаль, архітектор В. В. Калінін. Генерал-майор авіації М. О. Токарєв здійснив свій останній подвиг у небі над морем, недалеко від Євпаторії - міста, в якому він служив до війни.[1].
Пам'яті комунарів 1926 Сквер Комунарів Jevpatorija Radjansjki bijci monument.jpg На братській могилі загиблих у 1918-1919 роках борців за встановлення влади Совєтів встановили в 1926 році п'ятиметровий обеліск.
Пам'ятник морякам-десантникам 7 червня 1970 На під'їзді до Євпаторії На морському березі, на місці загибелі тральщика «Підривник» 7 червня 1970 року відкритий дев'ятиметровий монумент, що зображує моряків-десантників які кидаються в атаку.[2].
Російським воїнам Вулиця 2-ї Гвардійської Армії Shturm evat.jpg Зараз пам'ятник стоїть на вулиці 2-ї Гвардійської армії, при в'їзді до Євпаторії. Влітку 1971 монумент був перенесений на інше місце, за сто метрів від братської могили. А в 2006 році пам'ятник перенесли з алеї і встановили в районі зупинки автотранспорту.[3].
Пам'ятник героям євпаторійського десанту Вулиця Демишева, Вулиця Революції Пам'ятник героям євпаторійського десанту.jpg На розвилці вулиць Демишева і Революції, навпроти мечеті Джума-Джамі, встановлено пам'ятник на честь євпаторійського морського десанту 1942 року. Пам'ятний знак у вигляді каменя був встановлений тут у 1967 році.[4].
Пам'ятник Т.Г. Шевченку 2003 Проспект Леніна, Вулиця Шевченка Пам'ятник Т.Г. Шевченку було встановлено в Євпаторії у 2003 році. Скульптура Шевченка виготовлена з матеріалу, тонованого під бронзу, заввишки 2,4 м, виконана відомим і за межами колишнього СРСР євпаторійським скульптором Олексієм Шмаковим.[5]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела і посилання[ред. | ред. код]