Пам'ятник Миколи Коперника

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Kraków - Pomnik Mikołaja Kopernika 02.JPG

Пам'ятник Миколая Коперника в Кракові (Pomnik Mikołaja Kopernika) — пам'ятка у Кракові, увічнює пам'ять астронома, який навчався у Краківській академії і чий батько приїхав з цього міста.

Розроблений Ципріяном Годебським, створений 1899 року. 8 червня 1900 був офіційно представлений у дворі Колегіуму Маюс Ягеллонського університету. У 1953 році з ініціативи Кароля Естрайхера пам'ятник був перенесений з території Ягеллонського університету на площу до Вітковської колегії, де він стоїть донині. Пам'ятник Коперника є помітним орієнтиром у Кракові.

Copernicus Kraków.jpg

: Мистецтвознавець Маріан Соколовський був ініціатором створення пам'ятника, на кошти якого його було встановлено. Гроші спочатку були призначені для зображень з історії Ягеллонського університету.

Пам'ятник вилито з бронзи, представляє Миколая Коперника, який стоїть на гранітному постаменті. У ньому встановлені чотири мармурові плити з написами на латині, присвяченими пам'яті великого астронома. У руках Коперника, астролябії. Спочатку пам'ятник був виконаний у вигляді фонтану. Чотири мармурові колони, що оточують базу були підібрані в неоготичному стилі архітектури.

Джерела[ред.ред. код]

1. https://pl.wikipedia.org/wiki/Pomnik_Miko%C5%82aja_Kopernika_w_Krakowie
2. https://en.wikipedia.org/wiki/Nicolaus_Copernicus_Monument_in_Krak%C3%B3w
--Miss Marlen (обговорення) 21:38, 22 березня 2014 (UTC)