Пам'ятник Тарасові Шевченку (Кропивницький)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пам'ятник Тарасові Шевченку
Пам'ятник Тарасові Шевченку в Кропивницькому

Тип пам'ятник
Країна  Україна
Розташування Кропивницький

Пам'ятник Тарасові Шевченку в Кропивницькому — пам'ятник видатному українському поетові та мислителю Тарасові Григоровичу Шевченку в місті Кропивницький.

Загальні дані[ред. | ред. код]

Кропивницький пам'ятник Тарасові Шевченку розташований у середмісті в сквері Шевченка перед будівлею Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей (вул. Шевченка, 5/22).

Автори пам'ятника — відомі київські скульптори Макар Вронський і Анатолій Гончар та місцевий кропивницький архітектор Анатолій Губенко.

Опис[ред. | ред. код]

Пам'ятник являє собою бронзову повнофігурну скульптуру Тараса Шевченка заввишки 2,8 м, встановлену на гранітному прямокутному постаменті (розміри 2,4 х 1,1 м), доповненому стилобатом.

Загальне трактування постаті Шевченка є традиційним для радянської монументалістики і для манери М. К. Вронського, зокрема, — попри різницю в деталях пам'ятник нагадує споруджений на чверть століття раніше донецький, того ж автора.

З історії пам'ятника[ред. | ред. код]

Сучасний пам'ятник Тарасові Шевченку в Кропивницькому — не перший у місті. Перший пам'ятник Кобзареві в Кропивницькому було встановлено з нагоди століття від смерті великого поета 1961 року. Місце обрали перед збудованою 1958 року обласною бібліотекою для дітей. Однак пам'ятник виявився недовговічним — збудований із нетривких матеріалів він зруйнувався. Постало питання про заміну пам'ятника на тому ж самому місці.

Відтак 24 грудня 1982 року в центрі Кропивницького було встановлено сучасний монумент Кобзареві.

Рішенням Кіровоградського виконкому № 281 від 16 травня 1985 року пам'ятник взято на облік пам'яток міста[1].

Виноски[ред. | ред. код]

Джерела та посилання[ред. | ред. код]