Пам'ятник Тарасові Шевченку (Баку)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пам'ятник у день відкриття

Пам'ятник Тарасу Григоровичу Шевченку в Баку — пам'ятник українському поетові, письменнику і художнику Т. Г. Шевченку в столиці Азербайджану місті Баку.

Загальна інформація та відкриття[ред. | ред. код]

Пам'ятник встановлено в центрі Баку на проспекті Свободи.

Автор пам'ятника — відомий український скульптор Ігор Гречаник, член Національної спілки художників України.

Пам'ятник Тарасу Шевченку в Баку відкрито 30 червня 2008 року. В урочистій церемонії відкриття брали участь Президент України Віктор Ющенко та Президент Азербайджану Ільхам Алієв.

Опис[ред. | ред. код]

Пам'ятник вилито з бронзи, загальна висота — 3,8 метри.

За задумом автора ідея пам'ятника — втілити образ Шевченка як духовного Пророка, що заклав основи пробудження самосвідомості українців як нації. Основна праця його життя — «Кобзар», тому акцент в пам'ятнику зроблений саме на книзі («Кобзар»), яку Шевченко дає людям як свій духовний заповіт.

Шевченко зображений молодим — в тому віці, коли він почав створення Кобзаря. Окриленість, натхненність Шевченка підкреслює символічне крило на другому плані. Зі зворотного боку крило виглядає як дерево української долі — верба, з корінням, що підкреслює зв'язок поета з рідною землею, яка надає йому силу і натхнення. У скульптурі автор прагнув втілити окриленість молодого поета та усвідомлення ним своєї місії для народу України.[1]

Див. також[ред. | ред. код]

Джерело і посилання[ред. | ред. код]