Пам'ятник Тарасові Шевченку (Ужгород)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пам'ятник Тарасові Шевченку в місті Ужгород
Shevchenko T.Jpg

Країна  Україна
Розташування Ужгород
Архітектор Володимир Лезу
Скульптор Михайло Михайлюк
Матеріал бронза, андезит
Будівництво 1999 — 
Встановлено 1999
Ідентифікатори й посилання

Пам'ятник Тарасові Шевченку в місті Ужгороді — повнофігурний монумент, споруджений до 185-ї річниці з дня народження поета (1999). Скульптор проєкту Михайло Михайлюк, архітектор Володимир Лезу. Пам'ятник встановлено в центрі Ужгорода на площі Народній, 1 (неподалік будівлі Закарпатської ОДА). Композиційно монумент зображує бронзову фігуру Тараса Шевченка в русі, встановлену на кубоподібний постамент з темного андезиту. На лицьовій грані постаменту пам'ятника напис позолоченими літерами «Обніміться ж, брати мої…» та автограф Тараса Шевченка.

Література[ред. | ред. код]

  • Ужгородська шевченкіана. З історії спорудження пам’ятника Тарасові Шевченку в Ужгороді. Ужгород – Київ: Видавництво Олени Теліги, 1999. Упорядники -- О. Богданова-Борець, О. Борець, М. Тімков. Худ. оформлення -- Л. Поліха.– 112 с.
  •  Закарпатці — Т. Шевченкові: про спорудження пам'ятника Т. Г. Шевченкові в м. Ужгороді з нагоди 185-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря. — Ужгород, 1999. — 48 с.
  • Гаврош О. І. Закарпатська образотворча Шевченкіана: спроба фіксації та контекстуального аналізу [Архівовано 28 січня 2018 у Wayback Machine.] // Вісник Закарпатського художнього інституту. — 2014. — Вип. 5. — С. 25—33.