Панайотіс Псоміадіс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Панайотіс Псоміадіс
грец. Παναγιώτης Ψωμιάδης
Панайотіс Псоміадіс
Фото 2009 року

Нині на посаді
На посаді з1 січня 2011 року
Попередникпосада заснована
Наступник

Номарх Салонік
Час на посаді:
2002 — 2010

Народився20 січня 1948(1948-01-20) (71 рік)
Салоніки
ГромадянствоГреція Греція
Політична партія«Нова демократія»
Релігіяправославний

Панайотіс Псоміадіс (грец. Παναγιώτης Ψωμιάδης, 20 січня 1948, Салоніки) — грецький політик, периферіарх Центральної Македонії, до 2010 року — номарх Салонік.

Біографічні відомості[ред. | ред. код]

Народився 1948 року в Салоніках в родині понтійських греків Харалампія і Хрисули Псоміадіс. Родину переселили з міста Котіора (сучасне місто Орду, Туреччина), спочатку в Като-Пороя, Серрес. З раннього дитинства Панайотіс Псоміадіс займався спортом, був чемпіоном з бігу на дистанцію 400 м, і досі є членом Національної легкоатлетичної асоціації Греції. Навчався у школі ДЕЛАСАЛ (Σχολή ΔΕΛΑΣΑΛ), потім у школі Анаргіріос і Коргіаленіос, а пізніше — в Академії фізичної культури. Роки військової служби відбув при Військовому інституті фізичної культури.

Одружений на Юлії Халватзі, має двох доньок. Мав двох братів: старший Леонідас Псомідаіс помер 2008 року, другий брат Діонісіос Псоміадіс — грецький політик, нині обіймає посаду антиперіферіарха Центральної Македонії з розвитку планування, інфраструктури та фінансів.

Політична кар'єра[ред. | ред. код]

У політику прийшов 1982 року, коли був обраний членом міської ради міста Салоніки. Згодом переобирався у раду від партії Нова демократія у 1990, 1993, 1996 та 2000 роках. У 2002 році обраний префектом (номархом) ному Салоніки, злобувши 50,1% голосів виборців. 2006 року його мандат було продовжено (48,24% голосів виборців).

29 листопада 2009 року Панайотіс Псоміадіс поступився у боротьбі за лідерство у партії «Нова демократія», набравши тільки 10,06% голосів партійців[1].

На місцевих виборах 2011 року обраний периферіархом Центральної Македонії. Вибори проводилися згідно з новою державною Програмою «Каллікратіс», за якою номи Греції були скасовані, а до складу периферії Центральна Македонія увійшли номи Салоніки, Халкідіки, Іматія, Пелла, Пієрія, Кілкіс, Серрес. Від 1 січня 2011 року приступив до своїх обов'язків.

Громадська діяльність[ред. | ред. код]

Панайотіс Псоміаді є одним з небагатьох грецьких політиків, хто підтримує та активно розвиває зв'язки грецьких общин із етнічними греками України, Росії, Грузії тощо. Також він є ініціатором неодноразового слухання, так званого, «Понтійського питання» щодо визнання геноциду греків малоазійського Понту турками в Османській імперії за період 1916—1923 років.[2]. Член понтійських товариств «Відродження» («Η Αναγέννηση») і «Панагія Сумела» («Παναγία Σουμελά»). За його підтримки до 2011 року діяв Центр дослідження і розвитку грецької культури країн Причорномор'я «Маврі Таласса»[3].

Судові справи[ред. | ред. код]

25 вересня 2002 року виявилося, що Панайотіс Псоміадіс незаконно отримав дозвіл на будівництво нерухомості в Халкідікі, яка нібито призначалася його матері[4]. 7 вересня 2010 прокурор порушив кримінальну справу проти Псоміадіса за позовами туристичних офісів школи транспорту в Салоніках та самої школи[5]. В середині жовтня 2010 року Панайотіс Псоміадіс був втягнутий у скандал із Ватопедським монастирем, він звинувачувався у незаконному обміні 76 акрів землі в префектурі Салоніки[6].

2009 року Панайотіса Псоміадіса звинуватили у незаконному зниженні розміру штрафів власнику автозаправної станції, який продавав розріджений газ. Через подану апеляцію слухання справи переносили 4 рази[7]. 7 квітня 2011 року вироком суду став 1 рік умовно. Однак 9 квітня позивачі оголосили про намір позиватись до Аріос Пагос, вимагаючи зняття Псоміадіса з посдаи периферіарха та заборонити йому брати участь у наступній виборчій кампанії[8].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]