Панголін велетенський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Панголін велетенський
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Синапсиди (Synapsida)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Панголіноподібні (Pholidota)
Родина: Панголінові (Manidae)
Рід: Smutsia
Вид:
S. gigantea
Біноміальна назва
Smutsia gigantea
Мапа поширення виду

Smutsia gigantea (Панґолін велетенський[1]) — вид панголінів, дискретно розподіленого у вологих лісах в Західній і Центральній Африці. В основному солітарний, нічний вид. Проживає в низинних вологих тропічних і болотистих лісах, і в мозаїці з лісового саванового й культивованого місць проживання. Зустрічається також в деяких районах нагір'я, де ґрунти придатні для копання. Харчується мурашками, термітами та іншими комахами. Наземний вид, тварини проводять денний час відпочинку під купами рослинних решток, у гущавинах, під коріннями дерев, що впали, у частково відкритих термітниках, або в норах. Самиці народжують одне дитинча[2].

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Як і інші панґоліни, цей вид широко експлуатується для м'яса і народної медицини. Незаконна торгівля панголінами є надзвичайно прибутковим бізнесом. За даними Альянсу дикої природи, вартість кілограма тушки панголіна досягла колосальних 200 доларів у 2011 році[3]. Присутній у багатьох природоохоронних територіях[2].

Виноски[ред. | ред. код]

  1. Станіславівський Натураліст
  2. а б Nixon S., Pietersen D., Challender D., Hoffmann M., Godwill Ichu I., Bruce T., Ingram D.J., Matthews N., Shirley M.H. (2019). Smutsia gigantea. The IUCN. Процитовано 02.05.2020.  (англ.)
  3. Скорочення популяції панголінів (укр). Архів оригіналу за 26 лютого 2018.