Папська Рада душпастирської опіки працівників охорони здоров'я

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Emblem of the Papacy SE.svg
Стаття із серії:
Римська курія
 
ChristianitySymbolWhite.PNG Портал «Католицтво»

Па́пська Ра́да душпа́стирської опі́ки працівникі́в охоро́ни здоро́в'я (лат. Pontificium Consilium pro Valetudinis Administris) — одна з дикастерій Римської курії. Дорадчий орган при Святому Престолі в біоетичних справах і душпастирській опіці працівників охорони здоров'я та пацієнтів. Раду заснував motu proprio Dolentium Hominum від 11 лютого 1985 року,Папа Римський Іван-Павло II, який реорганізував Папську комісію душпастирської опіки працівників охорони здоров'я в її теперішню форму 1989 року. Тепер голова Ради — архієпископ Зигмунт Зимовський. Апостольська конституція Pastor Bonus окреслює роботу Ради як:

  • Стаття 152 — Папська Рада душпастирської опіки працівників охорони здоров'я демонструє турботу Церкви про хворих, допомагаючи тим, хто служить хворим і стражденним, так, щоби апостолат милосердя міг колись більш ефективно відповідати на народні потреби.
  • Стаття 153 — § 1. Рада повинна поширювати учительство Церкви в духовних і моральних аспектах хвороби так само як і значення стражденної людини.[1]

До її задач також належать координація дій різних дикастерій Римської курії, в церинахб стосовних охорони здоров'я. Папська Рада пояснює і захищає вчення Церкви з проблем здоров'я. Рада вивчає програми та ініціативи політики охорони здоров'я на на міжнародних і національних рівнях, з метою здобуття її доречності й значення для душпастирської опіки про Церкву.

Теперішня структура[ред. | ред. код]

А також штат із 6 офіціалів. 36 членів і 50 радників, яких призначає Папа Римський, представляють куріальні дикастерії та організації, єпископат і мирян.

Голова, секретар і заступник голови беруть участь у міжвідомчих зустрічах, так само як і на коференціях і лекціях, пов'язаних із галуззю охорони здоров'я.

Список голів Папської Ради душпастирської опіки працівників охорони здоров'я[ред. | ред. код]

Виноски[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]