Папська базиліка Санта Марія дельї Анджелі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Папська Базиліка Санта Марії дельї Анджелі

Папська Базиліка Санта Марії дельї Анджелі (італ. Basilica di Santa Maria degli Angeli — Базиліка Святої Марії ангелів) — церква, розташована в італійському місті Ассізі.

Велетенська для свого часу базиліка була побудована за вказівкою папи Пія V навколо найбільш священної для францисканців каплиці Порціункола, яка і зараз знаходиться всередині цієї базиліки[1].

Базиліку збудовано між 1569 та 1679 роками у стилі маньєризму за проектом Алессі Ґалеаццо. Каплиця Порціункола у XIII столітті була притулком святого Франциска, і саме у ній він усвідомив своє подвижницьке призначення. У капелі збереглися почорнілі від часу склепіння, вівтарний триптих (XIV століття), фрески (XVI століття), твори з майоліки Андреа делла Роббіа (близько 1490 року), портрет святого Франциска, приписуваний Чімабуе, розп'яття роботи Джунта Пізано (1236 року), інші реліквії та художні скарби.

Папа Пій X у 1909 році надав церкві титул патріархальної базиліки з папської капелою. Поряд з іншими францисканськими святинями Ассізі, храм знаходиться під охороною ЮНЕСКО як об'єкт Світової спадщина людства.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Офіційний сайт капели Порціункола Архівовано 26 July 2010[Дата не збігається] у Wayback Machine.(італ.)

Посилання[ред. | ред. код]