Папська комісія Ecclesia Dei

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Emblem of the Papacy SE.svg
Стаття із серії:
Римська курія
 
ChristianitySymbolWhite.PNG Портал «Католицтво»

Папська комісія Ecclesia Dei (лат. Pontificia Commissio Ecclesia Dei) — одна з дикастерій Римської курії. Заснував комісію Папа Римський Іван Павло ІІ motu proprio Ecclesia Dei від 2 червня 1988 року для турботи про тих колишніх послідовників архієпископа Марселя Лефевра, які розірвали з ним після того, як він висвятив чотирьох священиків із свого Священицького братства святого Пія Х в єпископи 30 червня 1988 року - акту, який Святий Престол не визнав і вважав незаконним і розкольницьким.

Комісія має додаткові задачі: спробу повернути до повного спілкування зі Святим Престолом тих католиків-традиціоналістів, котрі перебувають у стані розділення тих, для кого Священницьке Братство Святого Пія X (SSPX) є передовим, і для допомого в задоволенні прагнення людей, не пов'язаних із будь-якою з цих двох груп, що бажають бачити дійсною літургію римського обряду в варіанті до 1970 року.

Папа Бенедикт XVI дав додаткові функції Комісії по 7 липня 2007 року та на 8 липня 2009 року він зробив префектом Конгрегації Доктрини Віри в за посадою голови Комісії. Папа Франциск розформував Комісію і об'єднав свої обов'язки в Конгрегацію доктрини віри 17 січня 2019 року, рішення було оприлюднено 19 січня.

Керівництво Папської Комісії Ecclesia Dei[ред. | ред. код]

Кардинали — голови Папської Комісії Ecclesia Dei[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]