Паралімпійське плавання

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
На Паралімпійських іграх у 1996 році

Параолімпійські плавання — адаптовані змагання з плавання для спортсменів з обмеженими можливостями. У параолімпійському плаванні змагаються не лише на літніх Параолімпійських іграх, але у спортивних змаганнях інвалідів по всьому світу. Цей вид спорту регулюється Міжнародним паралімпійським комітетом.

Історія[ред. | ред. код]

Параолімпійський плавання було частиною програми Паралімпійських ігор у іграх в Римі в 1960 році і з тих пір через кожні чотири роки спостерігається збільшення кількості спортсменів і країн, що беруть участь в іграх. Тріша Зорн з США, яка завоювала 32 золотих, 9 срібних і 5 бронзових медалей в період між 1980 та 2004 роками є найбільш титулованою спортсменкою в цьому виді спорту. На іграх у Лондоні в 2012 році брало участь 609 плавців з 75 країн світу, які змагалися за 148 комплектів медалей.

Чемпіонати світу проводяться щодва роки у додаток до регіональних чемпіонатів. У серпні 2010 року в голландському місті Ейндховен на чемпіонаті світу брало участь 649 спортсменів з 53 країн, які змагалися за 181 комплектів медалей.

Посилання[ред. | ред. код]

  • Плавання. Офіційний сайт Паралімпійських ігор