Параметр (програмування)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Параметрпрограмуванні) — змінна, якій присвоюється значення константи, змінної тощо.

Параметр формальний[ред.ред. код]

Параметр, що використовується при описанні підпрограми (процедури, функції). Формальний параметр являє собою ідентифікатор або спеціальний символ мови програмування. В описанні функції можуть бути вказані деякі характеристики її параметрів (типи та класи значень, спосіб використання фактичних параметрів).

Тіло функції (її код) визначає сукупність дій над параметрами.

Параметр фактичний[ред.ред. код]

Параметр, що використовується під час звертання до функції. В різних мовах програмування, фактичними параметрами можуть бути вирази, рядки, ідентифікатори змінних, масивів, перемикачів, процедури та функції тощо.

Принцип роботи[ред.ред. код]

Під час виконання функції, замість її формальних параметрів підставляють відповідні значення фактичних параметрів. Тип, кількість і порядок слідування формальних і фактичних параметрів, зазвичай, мають відповідати один одному.

В деяких мовах, наприклад, С, параметри завжди передаються за значенням. У фортрані, навпаки, передача завджи відбувається за посиланням, тобто насправді передається адреса відповідної змінної. У випадку, фактичним параметром є вираз, компілятор генерує тимчасову змінну, записує туди значення й передає в функцію адресу цієї тимчасової змінної. В інших мовах існує можливість вибору способу передачі.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела інформації[ред.ред. код]