Параскева Сербська

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Параскева Сербська
St Petka-Klisura Monastery Icon.jpg
Народилася 10 століття
Селімпаша, Фракія, Візантійська імперія
Померла 11 століття
Селімпаша, Фракія, Візантійська імперія
Поховання Metropolitan Cathedrald, Kallikrateia municipalityd, Велико-Тирново, Ružica Churchd, Стамбул і Ясський Трьохсвятительський монастир
У лику чудотворець
Медіафайли на Вікісховищі

Свята Параскева Сербська або Свята Параскева Болгарська (болг. Света Петка Българска або Света Петка Търновска, серб. Света Петка, Света Параскева або Петка Трновска, грец. Παρασκευή, народилася у c. Епібат, Туреччина) — свята, жила в XI столітті.

Життєпис[ред. | ред. код]

Свята Параскева вела тихе і побожне життя. Після смерті батька вона помандрувала до Єрусалима і відвідала святі місця. Згодом поселилася в пустелі, де на самоті провела довгі роки посвяченого Богові життя. За два роки до смерті вона повернулася до родинного села і, наче вбога чужинка, провела решту свого життя при місцевій церкві. Коли Параскева померла, її поховали на місцевому цвинтарі.

Через якийсь час Бог чудесним способом показав людям нетлінні мощі св. Параскеви. Згодом святі мощі, при яких діялися численні чуда, перенесли до місцевої церкви. 1641 року мощі св. Параскеви спочили у церкві Трьох Святителів у місті Ясси.

Покровительство[ред. | ред. код]

Свята Параскева Сербська — покровителька торгівлі.

Свята[ред. | ред. код]

14 жовтня за старим стилем або 27 жовтня за новим.

Храми[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]