Паризький басейн

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Панорама Паризького басейну

Паризький басейн(фр. Bassin de Paris), Північно-Французька низовинарівнина покрита пагорбами в північній частині Франції, займає велику частину країни. Висота приблизно 100—150 м. В центрі Паризького басейну розташований Париж, звідси рівнина поступово підноситься до Арденн, Вогезів, Центрального масиву і Армориканської височини.

Геологічно є осадовим басейном утворений герцинським орогенезом, заповнений послідовними морськими відкладеннями від тріасу до пліоцену.

Центральна частина рівнини знаходиться на висоті близько 100 м, найвищі пасма здіймаються до 500 м (головним чином на сході і південному сході — в Лотарингії і Шампані). На периферії рівнини розташовані серії дугоподібно витягнутих куестових пасом з крутими зовнішніми і пологими внутрішніми схилами.

Паризький басейн дренується густою мережею річок , що відносяться в основному до сточища Сени. Річки повноводні, долини їх зазвичай сильно звужуються при прориві куестових пасом. На куестових пасмах збереглися невеликі, але численні гаї з дуба, липи, бука, сосни.

На рівнині помірний морський клімат, середня температура липня — 18°, січня — 3 °C, за рік випадає 500—700 мм опадів.

Паризький басейн — основний індустріальний і сільськогосподарський район Франції. На його території виявлені два нафтогазових родовища: Chaunoy Field та Villeperdue Field, відкритих у 1982. Поклади нафти Villeperdue Field містяться в середньоюрських оолітових пісковиках, на глибині 1800 м.

Ресурси Інтернету[ред. | ред. код]