Паризький католицький інститут

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Паризький католицький інститут
ICP
Institut Catholique de Paris.jpg
Будівля Паризького католицького інституту
Оригінальна назва Institut Catholique de Paris
Назва латиною Institutum Catholicum Parisiense,
Universitas Catholica Parisiensis
Заснований 1875
Ректор П'єр Кане
Розташування Париж, Франція
Тип приватний вищий навчальний заклад
Студентів 7500
Приналежність Міжнародна федерація католицьких університетів
Адреса 21, rue d'Assas
75006 Paris
Сайт http://www.icp.fr

Паризький католицький інститут (фр. Institut Catholique de Paris), також: Паризький католицький університет (фр. Université Catholique de Paris) — приватний вищий навчальний заклад у Парижі. Головний корпус розташований в VI окрузі Парижа на вул. rue d'Assas, 21.

Історія[ред.ред. код]

Інститут був заснований у 1875 році під назвою «Католицький університет Парижа» (фр. Université Catholique de Paris). Університет розмістився у колишньому кармелітському монастирі, приміщення якого пізніше підлягали кількаразовим реконструкціям.

Сучасність[ред.ред. код]

Інститут сьогодні включає 21 підрозділ: шість факультетів (богослов'я, літератури, філософії, соціальних наук, педагогіки та канонічного права), науково-дослідні інститути, вищі школи, університетську духовну семінарію (фр. Séminaire universitaire des Carmes), науково-дослідні лабораторії і два музеї. Більшість вчених ступенів і дипломів, які надає Інститут, визнаються як Католицькою церквою, так і французькою державою, оскільки більшість підрозділів Інституту мають акредитацію і Міністерства освіти Франції, і Святого Престолу.

Інститут фінансується за рахунок Католицької церкви і, частково, державних субсидій, налічує 7500 студентів і 750 співробітників. При Інституті діють загальна бібліотека і декілька спеціалізованих бібліотек (серед них — Бібліотека канонічного права і Бібліотека візантійських досліджень), науково-дослідні лабораторії та церква Сен-Жозеф-де-Карм.

Католицький університет Парижа належить до Союзу католицьких вищих навчальних закладів (фр. Union des Etablissements d'Enseignement Supérieur Catholiques, UDESCA), який включає в себе п'ять французьких католицьких університетів — в Парижі, Ліллі, Ліоні, Тулузі і Анже, — а також асоційований з Міжнародною федерацією католицьких університетів (англ. International Federation of Catholic Universities, FIUC), до якої належать 200 католицьких університетів у всьому світі.

Деякі відомі випускники і викладачі[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]