Парковий комплекс Ледниці-Вальтиці

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Координати: 48°48′05″ пн. ш. 16°48′20″ сх. д. / 48.801583° пн. ш. 16.805806° сх. д. / 48.801583; 16.805806

Культурний ландшафт Ледниці-Вальтиці
Lednice-Valtice Cultural Landscape [1]
Світова спадщина
Lednice (Eisgrub) - zámek.JPG
48°46′33″ пн. ш. 16°46′30″ сх. д. / 48.77583° пн. ш. 16.77500° сх. д. / 48.77583; 16.77500
Країна Чехія
Тип Культурний
Критерії i, ii, iv
Об'єкт № 763
Регіон Європа і Північна Америка
Зареєстровано: 1996 (20 сесія)
Парковий комплекс Ледниці-Вальтиці (Чехія)
Парковий комплекс Ледниці-Вальтиці
розташування на карті Чехії

CMNS: Парковий комплекс Ледниці-Вальтиці у Вікісховищі

Парковий комплекс Ледниці-Вальтиці або Культурний ландшафт Ледниці-Вальтиці (чеськ. Lednicko-valtický areál) — природно-культурний комплекс, площею 283,09 км², розташований у Південноморавському краї Чехії поруч з містами Бржецлав та Мікулов. Входить до списку об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО.

Історія[ред. | ред. код]

Територія, на якій розташований комплекс, була заселена ще з епохи палеоліту й відігравала важливу роль в історичних подіях як до, так і після епохи Середньовіччя. Під час неоліту і бронзової доби тут проходив важливий Бурштиновий шлях від Балтійського до Середземного моря. На цих теренах проходив кордон Римської імперії, тому є кілька фортів у безпосередній близькості до паркового комплексу. У VIII-му столітті з'явились перші слов'янські племена, утворивши Велику Моравію, яка згодом стала частиною Богемії.

Сім'я Ліхтенштейн спочатку оселилась у Ледницях у середині 13 століття, а до кінця 14 століття вони придбали землі біля Вальтиць. Ці території повинні були стати ядром великого володіння сім'ї, коли Карл І фон Ліхтенштейн отримав титул герцога на початку 17 століття. Основним місцем його проживання були Вальтиці, Ледниці використовували як літню резиденцію. Обидві маєтності пізніше приєднали до території міста Бржецлава і сформували єдине ціле, що служило доказом впливовості та заможності родини Ліхтенштейнів. Реалізація цього грандіозного проєкту почалася в 17 столітті з будівництва шляху з Вальтиць до інших частин маєтності. Спорудження комплексу тривало протягом усього 18-го століття і полягало в будівництві шляхів та парку в стилі Ренесанс із залученням художників та архітекторів. На початку 19-го століття з приходом до влади Яна Йозефа І для роботи над спорудженням паркового комплексу запрошують відомого англійського ландшафтного архітектора Брауна Ланселота (так званого «умілого Брауна» (Capability Brown)). Величезні проєкти озеленення реалізували під керівництвом керуючого маєтком Бернгарда Петрі, а саме: підвищення рівня Ледницького парку і риття нового каналу річки Диє. Численні романські елементи ввели в пейзаж завдяки роботі архітекторів Джозефа Гардсмута, Джозефа Корнгусела та Франца Енгеля. Менші парки в англійському стилі, так звані «Englische Anlagen», створили біля Млинського, Простреднього та Гловецького ставків.[2]

Опис[ред. | ред. код]

Парковий комплекс сконцентрований навколо двох палаців, розташованих у Ледницях[3] та Вальтицях[4].

Галерея[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]