Парк Семпіоне

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Парк Семпіоне
Парк Семпіоне
Milano - Piazza d'Armi - da - Audot - L'Italie (...), Paris, Audot Fils, 1834-1837
P. Kauffmann & Joseph Burn Smeeton e Auguste Tilly (+1898) - The great review of the Army Plaza for Wilhelm II of Germany, in Milan (1875) - L'illustration, 1875

Парк Семпіоне розташований в зеленому районі міста Мілан. Створений в кінці 19 століття на місці плацу, займає площу в 386 000 кв.м.

З історії[ред. | ред. код]

Назва походить від Corso Sempione - основної дороги, побудованої за часів Наполеона. Парк Семпіоне був створений в 1888 році на місці колишнього плацу неподалік замку "Castello Sforzesco" завдяки ряду обставин:

  • несприйняття населенням проекту інтенсивної забудови ділянки включно із знесенням частини замку;
  • ця ділянка традиційно використовувалася як місце для прогулянок, кінних перегонів та святкувань революційної епохи.

Будівельна криза вивільнила багатьох працівників цієї галузі та архітекторів і виявилася тим поштовхом, що прискорив створення парку. У 1889 році архітектор Emilio Alemagna розробив проект парку з наміром створити чудову перспективу між замком і Аркою Миру, динамічний простір та пагорб в центральній частині парку, створення розкішного мосту (за проектом 1891 р.) для сполучення з вулицею "ХХ вересня" ("Via XX Settembre"). Ландшафтний дизайн був розроблений в англійському стилі з мальовничими деревами та кущами, квітниками і звивистими стежками, ставками, природними каналами.

Серед багатьох проектів оновлення парку - його розширення після Другої світової війни, здійснене Porcinai та Viganò, з перетворенням площі "Арка Миру" та останного відрізка корсо Семпіоне (Corso Sempione) на пішохідну зону, зміна кордонів парку з прилеглими територіями між вул. Канова і вул. Мельці д'Еріл.

З моменту створення парк залишається улюбленим місцем відпочинку міланців та гостей міста; він тісно пов'язаний з мистецтвом, тут проводять численні експозиції. Серед важливих споруд в парку - Палац мистецтв, міська арена, міський акваріум Локаті і Вежа Літторія-Бранка, створена Джіо Понті у 1932 році. Гідна уваги також бібліотека, спроектована Лонґі і Парізі.

Парк покритий бездротовою мережею для навігації в інтернеті, наданою міською ввладою Мілану. Парку присвячена пісня, написана 2008 р. групою "Еліо та напружені історії".

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Alma Lanzani Abbà; Pia Meda, Alberi a Milano, fotografie di Gabriele Lanzani et al; illustrazioni di Silvia Rovati, Milano, CLESAV - Vooperativa Libraria Editrice per le Scienze Agrarie, Alimentari e Veterinarie, giugno 1985.
  • AA. VV., Enciclopedia di Milano, Milano, Franco Maria Ricci Editore, 1997.