Парк імені Максима Горького (Харків)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Центральний вхід в парк після реконструкції 2012 року

Центральний парк культури та відпочинку ім. Максима Горького — міський парк Харкова, що розташовується на площі понад 130 га й обмежений на півдні вулицею Весніна, на сході — Сумською вулицею, на півночі — так званим елітним селищем приватної забудови та на заході — рогом вулиць Динамівської та Новгородської. Був закладений в 1893—1895 рр. і відкритий 1907 р. В 2006 р. до Дня міста була відновлена колонада на вході в парк, в 2007 р. — відреставрований фонтан.

На території парку знаходяться кінотеатр «Парк», дитяча залізниця, підвісна канатна дорога, тенісні корти тощо.

Реконструкція[ред.ред. код]

Рішенням Харківської міської ради № 185/07 від 27 лютого 2008 р. були передані рекреакційні землі парку під забудову елітними апартаментами й готельними комплексами та було дозволено забудову 23 га парку. Управлінню будівництва, ремонту та реконструкції Департаменту будівництва та шляхового господарства міської ради надано 9,9 га парку для будівництва автодороги, готельного комплексу й апартаментів. Ще 12,8 га парку було надано статус землі житлової та громадської забудови. Причиною порушення границь парку міська рада назвала розвантаження автомобільних потоків. Для цього було заплановано пробити дорогу, паралельну вулиці Дерев'янка, — між вулицями Новгородською та Сумською, та виділено уздовж дороги ділянки під забудову інвесторам, а також затверджено ділянки, які будуть переведені під забудову та транспортні потреби.

В травні 2010 року виконуючий обов'язки мера Харкові Геннадій Кернес та голова Харківської обласної державної адміністрації Михайло Добкін заклали біля входу у парк символічний камінь нового парку розваг. За їх словами, на місці старого парку розваг буде побудований сучасний парк з новими атракціонами[1].

Восени 2010 року було представлено макет нового парку, який розмістили на станції метро «Історичний музей», щоб з ним могли означомитися всі охочі[2][3]

16 лютого 2011 року розпочався демонтаж атракціонів у парку. Частину з них перенесуть до інших парків, частину утилізують. Заявлено, що на місці парку побудують новий сучасний «Діснейленд», який буде відкрито до Дня дітей — 1 серпня 2012 року.[4].

Весною були демонтовані абсолютно всі атракціони, також демонтовані фонтан та пам'ятник М. Горькому. На території парка іде знесення дерев.

На День міста 23 серпня 2012 року парк було відкрито для відвідування. Працювали всі атракціони крім кімнати жахів, також була не дороблена ландшафтна не атракціонна частина парку — алеї, озеро, футбольні поля тощо.

Фотогалерея[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]